Przedszkole

i

Autor: Canva Pro

PRZEDSZKOLA

Nabór do przedszkoli w Gorzowie 2024. Zasady i terminy rekrutacji

2024-03-05 8:29

Tych terminów nie mogą przegapić rodzice maluchów, które po raz pierwszy będą się ubiegały o przyjęcie do przedszkoli. Trwa elektroniczna rekrutacj, a na złożenie odpowiednich wniosków opiekunowie będą mieć czas do połowy miesiąca. Które przedszkole wybrać? Jak zarejestrować kandydata?

W tym roku, w miejskich placówkach przedszkolnych przygotowano 730 miejsc dla trzylatków. To mniej niż w roku ubiegłym, kiedy miejsc tych było 916, ale urzędnicy zaznaczają, że dla każdego powinno się znaleźć miejsce. Przypomnijmy: każdy trzylatek ubiegający się o przyjęcie do przedszkola - musi zostać przyjęty.

W tym samym czasie co rekrutacja do przedszkoli, rusza też rekrutacja do szkół podstawowych w Gorzowie.

Rekrutacja do przedszkoli w Gorzowie 2024/2025

Nabór dzieci do przedszkoli odbywa się w formie elektronicznej, a to oznacza, że wszystkie niezbędne wnioski w pierwszej kolejności należy składać za pośrednictwem Internetu.

Elektroniczna rekrutacja rozpoczęła się dokładnie 1. marca i potrwa do 15. marca 2024 roku. Dokładnie 1. marca o godzinie 8:00 uruchomiona zostanie specjalna aplikacja, w której dostępny będzie wniosek oraz odpowiednie załączniki.

Rodzice, zapisując dziecko do przedszkola po raz pierwszy, mogą zaznaczyć we wniosku maksymalnie trzy placówki, do których chcieliby posłać dziecko. Jest to o tyle ważne, że niektóre przedszkola są bardziej oblegane niż inne (np. na osiedlach, na których mieszka najwięcej rodzin z dziećmi) i istnieje możliwość, że maluch nie dostanie się do placówki pierwszego wyboru.

O tym czy dziecko zostanie przyjęte do danego przedszkola decydować będzie między innymi liczba zdobytych przez niego punktów. Dodatkowe punktu przyznawane są m.in. dzieciom niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wychowującym się z jednym rodzicem czy też pochodzącym z rodzin wielodzietnych. Takie maluchy będą miały pierwszeństwo w przyjęciu do placówki.

Jak zarejestrować dziecko do przedszkola? Zasady rekrutacji

Kandydaturę dziecka należy zgłosić w formie elektronicznej. W tym celu trzeba wejść na stronę wejść na stronę www.um.gorzow.pl, a następnie wybrać zakładkę "e-urząd". Tam znajduje się zakładka "Edukacja - Nabór do Przedszkoli". Później system wskaże dalsze kroki postępowania.

Rodzice, we wniosku mogą zaznaczyć trzy placówki. Wersję elektroniczną wniosku należy wydrukować i wraz wymaganymi załącznikami (oświadczenia do pobrania osobno w zakładce "pliki do pobrania") dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru w terminie od 1.03 do 15.03.2024 r.

Zarejestrowanie kandydata w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku o przyjęcie, podpisania i dostarczenia do placówki pierwszego wyboru nie jest zgłoszeniem, a taki kandydat nie bierze udziału w procesie rekrutacji.

Wyniki rekrutacji powinny być znane 26. marca.

Sezon studniówkowy w Gorzowie zakończony. Wybraliśmy najlepsze zdjęcia

Sonda
Czy uważasz, ze na gorzowskich osiedlach brakuje przedszkoli?
Mellina - Kortez: Bardzo lubiłem prace w przedszkolu i prace z dziećmi