gorzów oszust telefoniczny

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policja

Na trzy fałszywe historie nabrali się mieszkańcy Gorzowa i stracili pieniądze

2024-03-27 11:55

Oszuści użyli metod: na wnuczkę, córkę i zagrożone oszczędności. W jednym przypadku pieniądze wyrzucono przez balkon. Mimo policyjnych spotkań edukacyjnych z seniorami nadal przestępcy omamiają ich fikcyjnymi opowieściami. Żerują na ich wrażliwości.

Gorzowianin i dwie gorzowianki w sumie ponieśli straty na prawie 100 tysięcy złotych. W pierwszym przypadku mężczyzna uwierzył w wypadek spowodowany przez wnuczkę. Został zmanipulowany i przekazał 40 tysięcy złotych. Kolejna ofiara straciła około 30 tysięcy złotych. Pieniądze zapakowała i wyrzuciła przez balkon. Kobieta uwierzyła, że przestępcy mogą siłowo wejść do jej domu.

Z kolei ponad 20 tysięcy złotych oddała kobieta, której oszuści powiedzieli o wypadku spowodowanym przez córkę. Po pieniądze zjawił się rzekomy adwokat. Gotówka miała być zadośćuczynieniem dla potrąconej osoby.

Niestety ofiary dopiero po czasie orientowały się, że zostały nabrane. Sporo sygnałów policjanci otrzymali także od osób, które nie dały się oszukać. Przestępcy żądali od nich nawet 300 tysięcy złotych. Mundurowi przypominają- za nim przekażemy komuś pieniądze, sprawdźmy u bliskich czy w ogóle doszło do jakiegoś zdarzenia.

Pomóżcie nam zbudować plac zabaw przy Domu Dziecka

Quiz. Największe przeboje inspirowane folklorem z czasów PRL. Jak dobrze pamiętasz tamte piosenki?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Malowany dym” Skaldów. „Zawróć do nieba z powrotem deszcz, a wtedy przyjdę tam...”