Gorzów: ZWKF

i

Autor: SG Budynek główny gorzowskiej filii AWF w Poznaniu.

Na termomodernizację budynku głównego gorzowski AWF potrzebuje 25 mln zł

2022-11-03 12:57

Uczelnia zbiera potrzebne pieniądze – obrazowo mówi dziekan Piotr Żurek. W planach jest wymiana dachu, postawienie fotowoltaiki czy zainstalowanie windy.

Gorzowski AWF czeka duża inwestycja - termomodernizacja budynku głównego. Uczelnia potrzebuje na nią 25 mln zł. W planach jest kapitalny remont dachu budynku głównego ​przy ul. Estkowskiego, wymiana stolarki okiennej i zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo w obiekcie zostanie zainstalowana winda. Na czas prac pracownicy i studenci przeprowadzą się do budynku fizjoterapii.

Z tym sobie poradzimy. Teraz nasze zadanie to zebranie środków. I oby ceny nas po prostu nie zabiły, bo wszyscy widzimy co się dzieje, wszyscy odczuwamy skutki drożyzny. A słuchając ekspertów szczyt recesji ma nastąpić dopiero w przyszłym roku - mówi prof. Piotr Żurek, dziekan gorzowskiej filii AWF w Poznaniu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, prace ruszą w ciągu dwóch lat. Uczelnia funkcjonuje w Gorzowie od 1971 roku. Obecnie kształci na trzech kierunkach: wychowanie fizyczne, dietetyka i fizjoterapia.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Azja czy Afryka? Większość pada przy szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży państwo Brunei?