Wizytacja na Arenie Gorzów

i

Autor: lubuskie.pl

Inwestycje Gorzów

Na najbliższej sesji radni pytać będą o halę przy Słowiance

2023-03-23 13:55

Rajców niepokoi sytuacja związana z negocjacjami między Słowianką, a Budimexem. Chodzi o dopłatę do umowy. Firma miała zapowiedzieć, że ograniczy wykonywanie części prac.

Gorzowscy radni chcą wiedzieć na jakim etapie są negocjacje Słowianki z wykonawcą hali. Będą o to pytać na sesji. Trwają rozmowy między władzami Słowianki, a firmą budującą halę widowiskowo-sportową. Kością niezgody są pieniądze. Wykonawca chce dużej dopłaty do kontraktu. Póki co nie udało się dojść do porozumienia. Sprawą zajmą się radni na najbliższej sesji, czyli 29 marca.

Na sesji poprosimy Słowiankę o szerszą informację na ten temat. Poproszę też prezydenta o przygotowanie wiadomości na temat sytuacji finansowo-harmonogramowej - mówi Marta Bejnar Bejnarowicz, radna Gorzowa​:

Kolejna tura rozmów z Budimexem zaplanowana jest na przyszły tydzień. Hala pierwotnie miał kosztować 89 milionów złotych. Na dopłaty urząd zabezpieczył 11 milionów, ale roszczenia wykonawcy są prawdopodobnie wyższe. Dopóki negocjacje trwają, zarząd Słowianki nie chce mówić o konkretnych kwotach.

QUIZ: Jak dobrze znasz polskie punkowe przeboje?

Pytanie 1 z 12
1. Śruba z piosenki Big Cyca "Tu nie będzie rewolucji" w pewnym momencie zgolił irokeza i zatrudnił się jako...