Gorzów: Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: SG ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Inwestycje Gorzów

W najbliższych tygodniach rusza remont Kosynierów Gdyńskich

2023-03-22 14:40

Gorzowianie muszą przygotować się na utrudnienia. Sama Kosynierów przez całą inwestycję ma być przejezdna, ale tylko w jednym kierunku. Przebudowa ulicy podzielona jest na 6 etapów. Dochodzi do tego jeszcze budowa ronda przy Słowiance.

Kiedy ruszają prace na Kosynierów Gdyńskich?

Przed Wielkanocą rusza przebudowa Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Na początek rondo przy Słowiance i stara ulica Słowiańska. Gorzowskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę z wykonawcą, czyli firmą Eurovia. W połowie kwietnia do gry wchodzą gorzowskie wodociągi, które zaczną wymianę sieci. Prace podzielono na sześć etapów. Pierwszy jest od ronda przy IV Ogólniaku do skrzyżowania z ul. 30 Stycznia.

W pierwszym etapie rondo będzie pod ruchem. Niestety dla nas to utrudnienie, ale dla miasta nie możemy zamknąć tego ronda. Postaramy się, żeby w trakcie prac utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze - mówi Bartosz Sobczak, kierownik budowy firmy WUPRINŻ.

Jaka będzie organizacja ruchu na Kosynierów Gdyńskich?

Przedstawiciele PWiK zapewniają, że w trakcie prac nie będzie wyłączeń wody. Wymiana rur na danym odcinku ma zająć miesiąc. Zaraz po zakończeniu prac wchodzi firma Eurovia, która zajmie się już nawierzchnią i chodnikami. Prace prowadzone będą jednocześnie w kliku miejscach. Największy kłopot będzie z ul. Fredry, która zostanie na pewien czas zamknięta. Na Kosynierów ruch będzie utrzymany, ale tylko w jednym kierunku.

Zamiast stosować sygnalizację wahadłową, która na tak obciążonej drodze by się nie sprawdziła, wprowadzimy ruch jednokierunkowy. Jeździć będzie można od ronda przy IV LO w kierunku ul. Żwirowej. Natomiast w przeciwnym kierunku korzystać będziemy z objazdów przez Nowe Miasto - mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Skrzyżowania przebudowywane będą połówkowo, a na Słowiańskiej jeździć będzie można jednym pasem, ale w obu kierunkach. O wszelkich zmianach i utrudnieniach miasto ma informować z wyprzedzeniem. Wykonawca ma 16 miesięcy na zakończenie inwestycji.

QUIZ. Aktor Zbigniew Buczkowski skończył 72 lata. Czy pamiętasz jego role i słynne powiedzonka?

Pytanie 1 z 8
Dokończ znane powiedzonko Zbigniewa Buczkowskiego: I po balu...