Szczury u Trzaskowskiego!

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS plaga szczurów

Miasto

Na Górczynie mieszkańcy mają problem z szczurami

2023-09-29 15:07

Mieszkańcy spółdzielni Metalowiec nie mogą poradzić sobie z gryzoniami, które się u nich zadomowiły. O problemie poinformowali radnych prosząc o pomoc. Zdaniem Marty Bejnar Bejanrowicz należy sięgnąć po najbardziej oczywiste rozwiązanie, czyli… koty.

Szczury opanowały gorzowski Górczyn, skarżą się mieszkańcy. Rozwiązaniem mogą być... koty. Sprawę gryzoni gorzowianie zgłosili radnej, która mówiła o tym na ostatniej sesji. ​Szczury rozpleniły się na terenie spółdzielni Metalowiec, na Górczynie. Zwierzęta buszują po śmietnikach, gdzie znajdują dużo pożywienia, wyrzucanego przez ludzi i mają się świetnie. Mieszkańcy nie mogą sobie z nimi poradzić. Wykładanie trutki nie pomaga. Zdaniem radnej sytuację mogłyby rozwiązać poczciwe mruczki.

Muszą być koty wolno żyjące. Dlatego sugeruje, żeby więcej pieniędzy przeznaczyć na budki dla nich. Przydałoby się również, żebyśmy zrobili dostępne dla kotów piwnice, wtedy one by sobie tam bytowały - mówi Marta Bejar-Bejnarowicz, radna Gorzowa.

Radna uważa, że pieniądze na domki dla kotów mogłoby przeznaczyć miasto i w porozumieniu z spółdzielniami umieścić je na ich terenie.

Koty są naturalnym wrogiem szczurów. Gryzonie unikają terenu, na którym żyją koty. Warto zatem zaopiekować się okolicznymi dachowcami.

Quiz. Pamiętasz była jesień... czyli quiz o polskich piosenkach z jesienią w tle. Jeśli odpowiesz na 8. pytanie, zasługujesz na bukiet z kolorowych liści

Pytanie 1 z 10
„Pamiętasz była jesień”, to klasyk jesiennej piosenki. Jak nazywa się hotelik w utworze śpiewanym przez Sławę Przybylską?