Gorzów: MZK

i

Autor: SG Autobusy gorzowskiego MZK.

Transport publiczny

MZK brakuje autobusów, musi kupić używany

2023-05-26 13:59

Nowy rozkład jazdy, to więcej autobusów na ulicach Gorzowa. MZK potrzebuje zwiększyć ich liczbę. Dlatego sięga po pojazd z drugiej ręki.

Gorzowskie MZK kupuje autobus, co ciekawe używany. W ostatnich latach przewoźnik kupował nowoczesne i nowe pojazdy dieslowskie, hybrydowe i elektryczne. Tym razem chce nabyć autobus używany. Wóz jest potrzebny, bo po zmianie rozkładu jazdy, po Gorzowie jeździ więcej autobusów. Niezbędne jest szybkie zwiększenie floty.

Nie chcemy już kupować nowych autobusów z napędem dieslowskim, bo kupione teraz byłyby użytkowane do 2038-40 roku. Nie chcemy, żeby wówczas jeździły po Gorzowie autobusy emisyjne. Tabor powinien być już zeroemisyjny - mówi Roman Maksymiak, prezes gorzowskiego MZK.

Autobus ma mieć maksymalnie 9 lat i przebieg do 700 tys. km. Do tego bezwypadkowy, sprawny, bez korozji, z trojgiem drzwi i minimum 30 miejscami siedzącymi dla pasażerów i oczywiście niskopodłogowy. Gorzowskie MZK szuka także ludzi. Chodzi nie tylko o kierowców, ale także osoby do obsługi i utrzymania autobusów w ruchu.

Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 70.? QUIZ dla uważnych kinomanów

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu “Rejs”: “Proszę pana, ja jestem umysł…”