gorzów janczewo remiza1

i

Autor: facebook.com/drewplastmazowiecki Prace na placu budowy są już widoczne.

Inwestycja

Strażacy ochotnicy będą mieć nową remizę w Janczewie

2023-05-25 16:02

Pod Gorzowem, w gminie Santok od podstaw powstaje nowy, komfortowy budynek. Zimą wykonawca przygotowywał projekt i czekał na pozwolenia. Od wiosny ruszyły roboty i już widać pierwsze efekty. Prace potrwają jeszcze osiem miesięcy.

Z końcem października ubiegłego roku podpisano umowę na budowę w formule "zaprojektuj i wybuduj". Zimową porą powstawał projekt remizy OSP, wykonawca czekał na dokumenty. Na wiosnę z kompletem pozwoleń, także od konserwatora zabytków, rozpoczął prace.

- Było korytowanie, wykopy pod ławy fundamentowe. Będzie to parterowy budynek o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Będzie także garaż na trzy samochody i część socjalna dla strażaków. Nie przewidujemy większych problemów z inwestycją - mówi Sebastian Mazowiecki z gorzowskiego Drew Plastu. 

gorzów janczewo remiza2

i

Autor: facebook.com/drewplastmazowiecki Budynek remizy będzie parterowy.

Po robotach ziemnych, wylano ławy fundamentowe i rozpoczęto murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych. Remiza w Janczewie to koszt 5 milionów złotych, powinna być gotowa z końcem stycznia przyszłego roku.

Przypomnijmy- Drew Plast kończy budowę centrum ratownictwa w Santoku, rozbudowę szkoły w Baczynie oraz modernizację liceum plastycznego w Gorzowie.

Malutkie kaczuszki utknęły w fontannie w parku Centralnym. Pomogli strażnicy miejscy

QUIZ. Zawody bohaterów kultowych polskich filmów. 8/12 oznacza, że jesteś kinomaniakiem

Pytanie 1 z 12
Jurka Kilera, w którego wcielił się Cezary Pazura, w filmie „Kiler” posądzano o to, że jest płatnym zabójcą. Tymczasem był: