Msza święta online

i

Autor: Jolanta Dyr www.commons.wikimedia.org / www.pxhere.com

BOŻE CIAŁO 2023

Msza święta i procesja online na Boże Ciało 2023. Gdzie obejrzeć transmisję z uroczystości?

2023-06-07 12:39

Boże Ciało, obchodzone w Polsce 8. czerwca, to nie tylko katolicki obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. To także procesje, podczas których wierni modlą się i śpiewając przechodzac ulicami miast. Niestety, nie każdy kto by chciał może wziać udział w pochodzie. Rozwiązaneim jest więc: procesja online! Sprawdź gdzie obejrzeć transmisję z obchodów Bożego Ciała 2023.

Na ulice miast wyjdą wierni. Procesje na Boże Ciało 2023

Boże Ciało, a właściwie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to święto katolickie ustanowione w 1246 roku. Ma ono na celu uczczenie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tego dnia wszyscy wierni mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej, po której tradycyjnie odbywają się procesje (udział w nich jest już dobrowolny). Sama procesja to nic innego jak uroczysty pochód, ze śpiewami, modlitwą i manifestacją sakralnych przedmiotów. W Boże Ciało procesja odbywa się do czterech ołtarzy (na znak czterech stron świata), przy których odśpiewywane bądź odczytywane są Ewangelie.

Boże Ciało 2023 online. Gdzie oglądnąć transmisję z mszy i procesji?

Nawet mimo chęci, nie wszyscy wierni mają możliwość wzięcia udziału we mszy lub w procesji. Z pomocą przychodzą więc transmisję online! Msze oraz procesje można oglądnąć w telewizji lub w Internecie. Gdzie dokładnie?

Transmisja z mszy świętej w telewizji

Msze świętą na Boże Ciało 2023 można będzie obejrzeć na dwóch kanałach telewizji publicznej:

* Msza święta z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w TVP1: godzina 7:00

* Msza święta z Placu Jana Pawła II w Ełku w TVP 1 i TVP Polonia: godzina 11:00

Transmisje z mszy w Internecie

Wiele parafii umożliwia swoim wiernym oglądanie transmisji z mszy za pośrednictwem Internetu, co dotyczy nie tylko wielkich uroczystości, ale także mszy niedzielnych.

Wchodząc na stronę internetową wybranej parafii możesz sprawdzić czy udostępnia ona transmisję z obchodów Bożego Ciała 2023.

Sonda
Czy jesteś osobą wierzącą?
Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej