Gorzów las

i

Autor: haha Bogdaniec to jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych gorzowian.

Można biegać i spacerować, ale gorzowianie muszą pamiętać o paru zasadach

2020-04-19 18:51

Rząd wprowadził zmiany, które nico zmniejszają obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. O swoje zdrowie i kondycję psychiczną możemy zadbać ruszając do parków i lasów. Od poniedziałku (20.04) możemy w nich przebywać w celach rekreacyjnych. Wprowadzono także zmiany dotyczące zakupów czy uczestnictwa w uroczystościach religijnych.

Parki i popularne leśne ścieżki spacerowe pewnie będą oblegane. Na szczęście w Gorzowie i w okolicach jest sporo takich miejsc. Jesteśmy w końcu miastem parków. Wokół, także mnóstwo pięknych miejsc: Bogdaniec, Długie, Lubniewice.

Musimy pamiętać, że w czasie rekreacji nie może być tłoku. Cały czas musimy dbać o to, żeby dzieliła nas odległość przynajmniej dwóch metrów. Musimy mieć zakryte usta i nos.

Od poniedziałku zmieniają się także zasady obowiązujące w dużych sklepach. Teraz ilość klientów, którzy jednocześnie mogą robić zakupy zależy od powierzchni obiektu. Podobna zasada dotyczy kościołów. Każda osoba musi mieć do dyspozycji 15 metrów kwadratowych. Jeżeli obiekt ma powierzchnię 300 metrów kwadratowych to może być w nim 20 osób.

Rząd zezwolił także, by osoby powyżej 13 roku życia mogły samodzielnie wychodzić z domów. Kiedy zostaną zniesione kolejne obostrzenia? To zależy od tego jak pandemia będzie przebiegać w Polsce.