gorzów robot zawody 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Robot gotowy do rywalizacji i nauki.

Konkurs

Młodzi lekarze zmierzą się z... robotem w gorzowskim szpitalu

2023-06-22 15:50

W sobotę [24.06] w szpitalu przy Dekerta niecodzienne zawody. Taka rywalizacja odbędzie się po raz pierwszy. W szranki stanie 50 lekarzy rezydentów oraz studentów V i VI roku medycyny. Będą współdziałali z nowoczesną maszyną.

Gorzów Robot Challenge to pierwsze ogólnopolskie mistrzostwa na symulatorze robota chirurgicznego Davinci. Od tego, w jakim czasie uczestnik wykona zadanie, będzie zależało, czy przejdzie do kolejnego etapu. W finale ma się znaleźć pięć kobiet i pięciu mężczyzn.

- Robimy coś, czego jeszcze nie robił żaden szpital w Polsce. Najlepszy lekarz dostanie wspaniałe szkolenie w największym ośrodku robotycznym w Europie. Zatem to jest duża nagroda. My liczymy, że ci lekarze poznają nasz szpital i wybiorą go na miejsce pracy - mówi Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

gorzów robot zawody 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Robot podczas operacji w gorzowskiej lecznicy.

Rywalizacja w sobotę w szpitalu przy Dekerta w Gorzowie. To jedyny w Lubuskiem robot chirurgiczny. Urolodzy w ubiegłym roku wykonali ponad 200 zabiegów, w tym planują 300. Dzięki tej metodzie- pacjent szybciej wraca do zdrowia, ma mniejsze ryzyko powikłań i utraty krwi.​

Zdrowo Odpytani: Angina latem? Ekspertka nie ma wątpliwości

Czy jesteś świadomym konsumentem? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 6
Który produkt może być alternatywą do mleka krowiego?