Czy młodzi piłkarze będą mogli dalej rozwijać swoje umiejętności?

i

Autor: AMO Międzyrzecz/R.Bubniak Czy młodzi piłkarze będą mogli dalej rozwijać swoje umiejętności?

Młode Orły już nie potrenują. Gorzowscy działacze  sportowi mają jednak swoje pomysły

2020-04-27 18:06

Z końcem czerwca projekt prowadzony w mieście od trzech lat zostanie zawieszony. PZPN szuka środków na ligowe rozgrywki. W Akademii Młodych Orłów dzieci trenujące piłkę nożną mogły podnosić swoje umiejętności na dodatkowych, darmowych treningach.

Gorzowscy radni zwrócili się do prezydenta miasta, by znalazł środki na kontynuację pod nową nazwą, ale z tą samą ideą. Magistrat wspierał AMO kwotą ok. 90 tys zł rocznie. 

Jak twierdzi Artur Andruszczak, koordynator gorzowskiej akademii - można to zrobić taniej. Z obecnych sześciu grup można by utworzyć cztery, a co za tym idzie zmniejszyć liczbę trenerów. Prezydent jeszcze nie podjął decyzji.

Z kolei swój pomysł na dodatkowe treningi ma Warta Gorzów.

- Wszystko miałoby się odbywać tak jak w AMO - mówi Radosław Bubniak, koordynator projektu Warty Gorzów:

Warta ze swojej strony zapewnia obiekty sportowe, stroje młodych piłkarzy i program szkoleniowy. Szczegóły na facebookowym profilu Akademia Warta Gorzów.

W województwie lubuskim działały trzy Akademie Młodych Orłów. Razem ze startem krajowego programu – w 2014 roku- swoją działalność rozpoczęła AMO Międzyrzecz. Kolejną była Akademia w Zielonej Górze a następnie w 2017 roku AMO w Gorzowie Wielkopolskim. W trzech grupach wiekowych mogło trenować maksymalnie 96-cioro dzieci w każdej akademii.