MISTRZOSTWA POLSKI

Zostały ostatnie bilety na mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Gorzowie! Jak je zdobyć?!

2023-07-20 13:08

Równo za tydzień, czyli 27 lipca rozpoczyna się największa impreza sportowa w historii miasta Gorzów. Najlepsi polscy lekkoatleci będą rywalizować do 29 lipca o wyniki, które pozwolą im awansować na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Zostały ostatnie wejściówki na te zawody. Spieszcie się!

Prezydent Jacek Wójcicki i prezes Banku GBS Gorzów - partner strategiczny zawodów, Paweł Kowalczyk, już jakiś czas temu uruchomili specjalny zegar, który odmierza czas pozostały do rozpoczęcia 99. Mistrzostw Polski w lekkoatletyce Gorzów Wielkopolski 2023.

99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce, które odbędą się w 2023 roku w Gorzowie Wielkopolskim, stanowią wydarzenie o historycznym znaczeniu dla miasta i regionu. Poprzednie mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie odbyły się w województwie lubuskim w 1968 roku, w Zielonej Górze, natomiast w Gorzowie nigdy wcześniej.

- To będzie święto kibiców lekkoatletyki, ale również powód do dumy dla wszystkich mieszkańców. Gorzów przez kilka dni będzie gościł największe gwiazdy sportu, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy i świata. Ich zmagania w lipcu na gorzowskim stadionie, dzięki obecności kamer telewizyjnych, będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. To będzie wielkie sportowe święto - powiedział prezydent, Jacek Wójcicki.

- Decyzja prezesa Polskiego Związku Lekkoatletycznego o organizacji mistrzostw w Gorzowie to wyróżnienie dla miasta. To dostrzeżenie potencjału miasta: infrastrukturalnego (nowy stadion), organizacyjnego i sportowego (zaangażowanie środowiska lekkoatletycznego, coraz lepsze wyniki gorzowskich sportowców) - zaznaczyła obecna podczas konferencji wiceprezydent Małgorzata Domagała

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Kto wystąpi w Gorzowie?

Największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki przyjadą do Gorzowa, w tym zobaczymy między innymi:

  • Justynę Święty;
  • Annę Kiełbasińską;
  • Pawła Fajdka;
  • Piotra Liska;
  • Wywodzącą się z gorzowskiego ALKS AJP - Natalię Kaczmarek;
  • Nikola Horowska;
  • Łukasz Żok;
  • Kornelię Lesiewicz.

- Dzięki obecności kamer telewizyjnych TVP Sport zmagania sportowców w Gorzowie będą mogli oglądać kibice w całej Polsce i nie tylko. - To niepowtarzalna okazja do promowania Gorzowa jako miasta sportu, otwartego na wydarzenia o podobnej randze - zaznaczył prezydent, Jacek Wójcicki.

52. PZLA Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Gorzowie. Ile kosztuje bilet?

Karnet w cenie 99 złotych na wszystkie dni został już dawno temu wyprzedany. Na stronie internetowej od sprzedaży biletów zostały dosłownie ostatnie wejściówki. Najwięcej z nich jest na pierwszy dzień imprezy, ale z każdą godziną ich ilość maleje. Można je kupić TUTAJ.

Choć gorzowski stadion ma mniej niż tysiąc miejsc, to władze miasta spodziewają się dużego zainteresowania nie tylko mieszkańców, ale także kibiców z całej Polski, dlatego postanowiono dostawić dodatkową trybunę, aby zapewnić większą liczbę miejsc dla widzów chcących obejrzeć zmagania sportowców. To się sprawdziło, bo niemal wszystkie miejsca zostały wyprzedane!

- Dzięki naszemu środowisku lekkoatletycznemu otrzymaliśmy możliwość organizacji tej imprezy. Dobre wyniki gorzowskich lekkoatletów na czele z Kornelią Lesiewicz, Nikolą Horowską czy Łukaszem Żokiem nie mogły ujść uwadze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i doprowadziły do tego, że dziś wraz ze świetnymi sportowcami i dobrym stadionem mamy również najważniejszą imprezę w kalendarzu królowej sportu – powiedział Tomasz Saska, prezes ALKS AJP.

- Obecność domowej publiczności sprawi, że jeszcze bardziej będę się starać sprawić im radość i dostarczyć emocji. Zamierzam na własnym stadionie pobić w moich dyscyplinach aktualny rekord Mistrzostw Polski - uznała Nikola Horowska, halowa mistrzyni Polski w biegu na 200 m i skoku w dal.

Mistrzostwa Polki to będzie prawdziwy sprawdzian dla stadionu, ale też ogromna praca organizacyjna. Już teraz przy przygotowaniu mistrzostw pracuje sztab ludzi, pracowników Urzędu Miasta, OSiR oraz klubu ALKS AJP Gorzów Wlkp.

Sonda
Czy wybierasz się na mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce w Gorzowie?