Stadion lekkoatletyczny w Gorzowie

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów Facebook.com

SPORT

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce i zmiany w organizacji ruchu w Gorzowie

2023-07-25 13:21

W związku z organizacją w Gorzowie wielkiego wydarzenia jakim są 99. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, w mieście stopniowo wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. Chodzi przede wszystkim o rejon stadionu lekkoatletycznego i ulice Krasińskiego, Dąbrowskiego i Al. Ks. Witolda Andrzejewskiego.

Mistrzostwa lekkoatletyczne rozpoczną się już w czwartek (27.07) i potrwają do soboty (29.07). W tym czasie na gorzowskim stadionie najlepsi lekkoatleci rywalizować będą o awans na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie.

To będzie największa sportowa impreza w historii Gorzowa, która wymaga też odpowiedniej logistyki. Dlatego mieszkańcy będą się musieli liczyć z chwilowymi utrudnieniami.

Zmiany w organizacji ruchu w Gorzowie

Już w poniedziałek (24.07) rozpoczął się montaż trybuny mobilnej w alei księdza Witolda Andrzejewskiego co na poziomie stadionu wymagało zamknięcia prawego pasa ruchu prowadzącego do ronda Wyszyńskiego.

To nie koniec, bo kolejne utrudnienia zaplanowano na środę (26.07). Wtedy też wyłączony z ruchu zostanie prawy pas jezdni al. Andrzejewskiego od ul. Mieszka I do obiektu nad rzeką Kłodawką. Prawy pas ruchu ul. Roosevelta czasowo będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo.

Na czas mistrzostw zostanie zawieszony przystanek „Roosevelta” i częściowo zamknięty chodnik w rejonie stadionu. Ruch pieszych będzie możliwy po wygrodzonym pasie ruchu.

W dzień rozpoczęcia zawodów, tj. w czwartek (27.07) wyłączona z ruchu zostanie ulica Dąbrowskiego, na odcinku od ul. Mickiewicza do stadionu, oraz ulica Krasińskiego od ul. Dąbrowskiego do wysokości budynku nr 5.

Dojazd do podwórka przy ul. Krasińskiego będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Mieszka I, a na otwartym dla ruchu odcinku ul. Krasińskiego będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy, z zakazem parkowania po stronie północnej.

W czasie imprezy nieczynny będzie odcinek trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki, na odcinku od ul. Krasińskiego do al. Andrzejewskiego.

Bezpłatne przejazdy dla kibiców

Jak informują urzędnicy wszystkie osoby, które kupiły bilety lub karnety na zawody będą miały możliwość bezpłatnego skorzystania z przejazdów komunikacji miejskiej we wszystkie dni, w których będą trwały zawody.

Natomiast wszyscy kibice, którzy zdecydują się przyjechać na stadion samochodem będą mogli skorzystać z bezpłatnego parkingu przy CRS „Słowianka”.

Sonda
Lubisz oglądać sport?
Lekkoatletyka dla każdego - finał Nestle Cup 2023 w Lesznie