Strzelce Krajeńskie

i

Autor: www.google.maps.pl

Mieszkańcy Strzelec Kajeńskich czekają na obwodnice. Wiemy kiedy ruszą prace

2023-01-17 16:50

Wykonawca jest wybrany, pieniądze są, drogowcy czekają w blokach startowych. Na wiosnę prace mają ruszyć. Jak wszystko pójdzie zgodnie z założeniami inwestycje będzie zrobiona do końca 2024 roku.

W marcu ruszy budowa obwodnicy Strzelec Krajeńskich. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na koniec 2024 roku ma być gotowa. Jak zapewnia nowa dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, wszystko jest już do tego gotowe. W listopadzie oddano plac budowy wykonawcy. Drogowcy czekają na zakończenie zimy i archeologów.

Oddział jest teraz na etapie przetargu, jeżeli chodzi o prace archeologiczne. Jeszcze przed ostatecznym wejściem z robotami musimy archeologicznie sprawdzić teren. On był już badany na pierwszym etapie, ale musimy przeprowadzić kolejne badania - mówi Irena Lutowska, dyrektor Oddziału GDDKiA.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Jej koszt to 78 mln zł. W województwie lubuskim powstanie jeszcze 5 obwodnic, z czego na północy regionu obejścia Kostrzyna nad Odrą, Dobiegniewa i Przytocznej. Te inwestycje są jednak na wstępnym etapie gromadzenia potrzebnej dokumentacji.

QUIZ: Czy rozpoznasz gwiazdy światowego tenisa? Nie znać ich to wstyd dla kibica! Sprawdź się

Pytanie 1 z 14
Kim jest ta tenisistka?
Iga Świątek