Gorzów

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Aktor Cezary Żołyński czas w domu spędzał na... czytaniu.

Mieszkańcy się nie nudzili. Urząd zakończył foto zabawę "Halo Gorzów, co tam w domu?"

2020-04-30 17:58

Zasady zabawy były bardzo proste. Trzeba było nagrać filmik, zrobić zdjęcia czy przygotować relację o tym co robimy w domach w czasie pandemii. Jak się okazuje pomysłów mieszkańcom nie brakowało.

Przymusowe siedzenie w domach sprawiło, że także gorzowianie znajdowali sobie często bardzo niebanalne zajęcia. Jeden z nich zrobił i użył rowerową bieżnię na balkonie, był także - symulowany figurkami - trening żużlowców stali, oraz specjalna wersja światowego hitu "Time after time" nagrana przez błyskawicznie powołaną orkiestrę Jazz Clubu Pod Filarami. 

Gorzów

i

Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. Bartosz Zmarzlik oczywiście szykował się do sezonu.

Nie brakowało także tak użytecznych pomysłów jak piaskownica na balkonie, lekcje muzyki czy domowe koncerty i treningi. W ciągu 20 dni akcji gorzowianie przysłali kilkadziesiąt prac.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów. Fajne doświadczenie. Myślę, że pierwsze, ale nie ostatnie mamy jednak nadzieję, że w zdecydowanie lepszych okolicznościach - podsumowała Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego biura promocji i informacji.

Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni miejskimi gadżetami. W zabawie uczestniczyli także znani gorzowianie. Swoje zdjęcia przysłali m.in. Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik, aktor Cezary Żołyński czy radiowiec Krzysztof Jankes Jankowski.