słońce, zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pexels

pogoda

Mieszkańcy pytają: Gdzie to lato? Prognozy są bezwzględne. Czy będzie jeszcze upalnie?

2024-07-08 12:11

Tegoroczne lato w Gorzowie zdecydowanie oszczędza mieszkańców. Mamy początek lipca i na próżno szukać upalnych dni. Czy to się zmieni w najbliższych dniach? Sprawdziliśmy to.

Potężne ulewy, nawałnice, mnóstwo deszczu i niskie temperatury. Z pewnością nie tego spodziewali się gorzowianie po pierwszych dniach wakacji. Pogoda nas nie rozpieszcza, a w kolejnych dniach wcale nie będzie lepiej!

Kolejne dni to istna, pogodowa sinusoida. Będzie upalnie, ale deszczowo, a potem znów deszczowo, ale zaś niższe temperatury. Czy ta pogoda się w końcu uspokoi? Na pewno nie w najbliższych dniach.

Spodziewać się można jedynie alertów RCB, bo nad Gorzów wkrótce ma nadejść znów burzowy front. 13 lipca (sobota) prognozowany jest deszcz na poziomie 34 mm/m2. To mówi wiele.

Przerwany stand-up Michała Koterskiego na Wartowni w Gorzowie Wielkopolskim

Ale żeby nie było, że mówimy tylko o deszczu, to tego słońca też będzie wiele. Najbliższy dzień będzie stał pod znakiem wysokich temperatur i słońca, ale wszystko ma popsuć padający deszcz. Pogoda ma się unormować dopiero od przyszłego tygodnia.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?