Miasto

Załamanie pogody nad Gorzowem. Odwołano stand-up Michała Koterskiego. "Nad głową spadały gałęzie"

6 lipca, w sobotę na gorzowskiej Wartowni miał odbyć się stand-up i spotkanie autorskie z Michałem Koterskim. W ciągu kilku minut załamanie pogody spowodowało, że kilkadziesiąt osób musiało opuścić miejsce imprezy. Zobaczcie naszą galerię zdjęć, jak wygląda Wartownia.

Nawałnica nad Wartownią w Gorzowie. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

Fani Michała Koterskiego na pewno zapamiętają ten dzień na długo. Najpierw 6 lipca, w sobotę czekali na stand-up, a później na spotkanie autorskie. Alert RCB dla zachodniej Polski się sprawdził. Nad Gorzowem w ciągu kilku minut nadciągnęły ciemne chmury, silny wiatr i deszcz. Stand-up został przerwany z powodu właśnie złych warunków atmosferycznych, a ludzi poproszono o skorzystanie z technobusa. 

Wiatr był na tyle silny, że gałęzie z pobliskich drzew zostały połamane. Organizatorzy wydarzenia zaznaczyli, że takiej sytuacji nie było od 4 lat, czyli odkąd istnieje Wartowania. 

Według relacji świadków scena na Wartowni w pewnym momencie miała się ruszać. Ochroniarze zrobili co w ich mocy, aby jak najszybciej ewakuować zebranych tam ludzi, ta aby nikomu nic się nie stało.

Koncerty na urodzinach Gorzowa  

Także na starym mieście na gorzowian czekała przykra niespodzianka. Ze względu na pogodę musieli znaleźć bezpieczne miejsce do schronienia. Organizatorzy tegorocznych urodzin Gorzowa poinformowali, że po godz. 20:30 ma skończyć się deszcz i burza nad Gorzowem. "Planujemy wznowić koncerty" - czytamy w mediach społecznościowych. 

Przerwany stand-up Michała Koterskiego na Wartowni w Gorzowie Wielkopolskim

Czy rozpoznasz lubuskie miasto tylko na podstawie zdjęcia? Test dla spostrzegawczych

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. W jakiej miejscowości znajduje się w ten obiekt?
Winobranie 2023. Tak wygląda Zielona Góra przed startem Największego Święta Wina w Polsce