gorzów policja oszuści fałszywi

i

Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

Policja

Międzyrzecz: Kobieta oddała oszustom 40 tysięcy złotych!

2023-08-07 11:09

Jedna z mieszkanek powiatu międzyrzeckiego padła ofiarą fałszywych policjantów. W ubiegłym tygodniu [02.08] odebrała telefon od rzekomego funkcjonariusza, który miał prowadzić dochodzenie w sprawie oszustw internetowych. Co było dalej?

Mężczyzna wprowadził kobietę w stan paniki i strachu sugerując, że jej oszczędności są zagrożone i potrzebuje pomocy w zabezpieczeniu ich. Miała przelać 39 tysięcy złotych na „bezpieczne” konto Policji. Opowiedzianą historie potwierdził prokurator, który zadzwonił do kobiety. Uwierzyła ona oszustom i przekazała im oszczędności.

Przestępcy byli wyjątkowo przebiegli, prawdopodobnie wykorzystali metodę „Spoofingu” czyli podszyli się pod inne urządzenia lub innego użytkownika. Mogą zmienić numer telefonu, adres e-mail czy adres IP, z których się kontaktują.

Co więcej oszuści mogą też wybrać i zmienić płeć osoby dzwoniącej, jej kraj pochodzenia, a nawet akcent. Policja apeluje o zachowaniu ostrożności i rozwagi w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za policjantów, prokuratorów lub inne instytucje.

Porwał dziecko, ściga go policja

QUIZ. Kultowe teksty, który zna każdy! Wiesz, kto je powiedział?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego! Kto wypowiedział te słynne słowa: "Sorry, taki mamy klimat!"