Gmina Santok

i

Autor: facebook.com/UrzadGminySantok

OSZUSTWO

Gmina pod Gorzowem ostrzega przed tajemniczym kurierem! Wiemy, co chodzi

2023-08-04 14:05

W ostatnich dniach doszło na terenie gminy Santok do oszustw z udziałem tajemniczego kuriera, który podszywa się pod pracownika placówki i wyłudza pieniądze. O co konkretnie chodzi? O tym poniżej.

Sytuacja zdecydowanie bez precedensu. Urząd Gminy Santok szybko zareagował na oszustwa, do których miało dojść na terenie gminy w ostatnim czasie. - W ostatnich dniach nasiliły się ataki oszustów na mieszkańców Gminy Santok. Tym razem podszywają się pod pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Santoku - napisała gmina na swoim facebooku.

- Do mieszkańców gminy Santok i przedsiębiorców mających zarejestrowane firmy na terenie gminy Santok kurier dostarcza PRZESYŁKI ZA POBRANIEM (to znaczy, że zanim adresat odbierze przesyłkę musi ją najpierw opłacić). W przesyłce ma znajdować się faktura za pomoc dla santockiego ŚDS. Jej nadawcą jest firma z Katowic! - dodają urzędnicy.

- Otrzymanie faktury zwykle poprzedza kontakt telefoniczny. Dzwoniącym jest rzekomo pracownik socjalny OPS. OPS nie prowadzi żadnej zbiórki na środowiskowy dom samopomocy ani na wsparcie dla swoich podopiecznych - podkreśla gmina Santok

- Jak udało się nam ustalić już kilkadziesiąt osób padło ofiarami tego procederu, odebrało i opłaciło przesyłki. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z policją. Nie dajcie się oszukać. Nie odbierajcie tych przesyłek - informuje urząd.

Oszustwo na gazownika
Sonda
Spotkałeś/aś się kiedyś z próbą oszustwa?