złodzieje

i

Autor: Justyna Łętowska

Międzyrzecz: Chcieli ukraść to teraz posiedzą.

2020-04-20 19:34

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani za próbę kradzieży. Niedoszli złodzieje próbowali ukraść transportowego busa w marcu w Skwierzynie. Wtedy się nie udało a zatrzymani zostali w ubiegły czwartek (16.04)

O tym, że dostawczego busa upomnieli się złodzieje policja dowiedziała sie w marcu. Właściciel samochodu przekazał policjantom, że podczas próby uruchomienia pojazdu zauważył, że w stacyjkę jest wciśnięty jakiś przedmiot.

Mundurowi ustalili, że najprawdopodobniej w nocy ktoś próbował ukraść busa, lecz nie udało mu się to bo „łamak”, za pomocą którego próbował uruchomić silnik, złamał się i jego część pozostała w stacyjce.

Policjanci sprawy nie zostawili i najpierw ustalili jakim pojazdem mogli poruszać się ewentualni sprawcy. Później musieli ustalić jeszcze kim i skąd są.

Okazało się , że to trzej mieszkańcy powiatu żarskiego. Mężczyźni byli mocno zdziwienie kiedy w czwartek za próbę kradzieży wartego 80 tysięcy złotych busa zatrzymała ich międzyrzecka policja.


Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży Fiata Ducato wartego 80 tysięcy złotych, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.