gorzów dragi

i

Autor: pixnio.com zdjęcie ilustracyjne

Mefedron modny wśród nastolatków w Gorzowie. Gdzie szukać pomocy?

2021-11-04 14:22

To rodzaj dopalacza, po który coraz częściej sięgają młodzi gorzowianie. Uzależnienie od niego destrukcyjnie wpływa na psychikę, popychając nawet do prób samobójczych. Rodzice mogą liczyć na wsparcie specjalistów.

Mefedron zwany potocznie mef czy mefka może być w postaci proszku, kryształków czy tabletek. Ma podobne działanie do amfetaminy i ecstasy. Trzyma od 2 do 5 godzin. Uzależnienie czyni nieodwracalne szkody. Po substancję psychoaktywną sięgają już uczniowie szkół podstawowych.

- Zgłaszane są osoby już od 12 roku życia przez sąd, policję czy szkołę. Bardzo dużo osób, podczas rozmowy z nami, twierdzi, że biorą substancję zwaną mefedronem. Przeważnie jest to raz z ciekawości, bo grupa brała czy była jakaś impreza - opowiada Łukasz Krzeszowski z gorzowskiego oddziału Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Młodzi ludzie mogą skorzystać z pomocy i wziąć udział w programie Fred Goes Net. Są to warsztaty i rozmowy ze specjalistami. W Gorzowie działa także punkt konsultacyjny na Piaskach, przy Bohaterów Westerplatte. Zgłaszać się można w poniedziałki od 9 do 12, w środy od 13 do 16 oraz w piątki od 16 do 19. Są także dyżury interwencyjne, codziennie w godz. od 9 do 18.

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy

Quiz. Aktorzy, sportowcy, muzycy, gwiazdy. Oni zmarli w ciągu ostatniego roku. Pamiętasz ich?

Pytanie 1 z 18
Tomasza Knapika zapamiętamy dzięki jego: