II LO Gorzów

i

Autor: www.google.maps.pl

MATURA

Matura 2023: czas na języki obce! Czy maturzyści z Gorzowa są przygotowani?

2023-05-04 18:00

Matury rozpoczęły się na dobre. Na początek, czyli w czwartek (04.05) maturzyści podeszli do języka polskiego na poziomie podstawowywm. Z kolei na piątek (05.05) zaplanowano egzaminy z języków obcych. Zapytaliśmy więc gorzowską młodzież czy obawiają się kolejnego przedmiotu czy też nie.

Angielski, włoski lub hiszpański. Drugi dzień matur pod znakiem języków obcych

Podobnie jak w przypadku języka polskiego tak samo matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godzinie 9:00. Do tego przedmiotu przystąpi jednak mniej osób niż w przypadku polskiego, ponieważ angielski jest tylko jednym z wielu języków obcych, które można było wybrać na maturę.

O godzinie 14:00 wystartują egzaminy z francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego. Wszystkie na poziomie podstawowym.

Maturzyści z Gorzowa nie boją się języków!

O nastrój przed kolejnym dniem matur zapytaliśmy abiturientów z II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie. Jak się okazało, do angielskiego podchodzą nad wyraz spokojnie:

"To są dla mnie wakacje. Język angielski to chyba najprzyjemniejsza matura jaka może być"

"Wydaje mi się, że z angielskiego jestem naprawdę mocny i że angielski pójdzie mi najlepiej ze wszystkich matur"

"Angielski to podstawa, to nawet nie jak matura. Przyjdę, napiszę i wyjdę"

Pewność maturzystów nie powinna dziwić, ponieważ w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych, w tym właśnie angielskiego, jest podstawą. Znając angielski uda się załatwić sprawę praktycznie w każdym zakątku świata!

Sonda
Dobrze znasz angielski?
Czy polacy kaleczą angielskie przeboje Świąteczne? | Dokończ Piosenkę #3