Aleksiej Nawalny

i

Autor: Evgeny Feldman / commons.wikimedia.org ; Алексей Навальный / www.youtube.com

ROSJA

Matka Nawalnego widziała ciało syna. Rosjanie naciskają na tajny pogrzeb

2024-02-22 19:53

Mama rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, Ludmiła, zarzuciła w czwartek (22.02) rosyjskim śledczym „szantażowanie” jej w celu wymuszenia tajnego pogrzebu syna. Jak zaznaczyła, pokazano jej ciało syna, ale go nie wydano. Mówi o tym w nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube.

Rosyjscy śledczy stawiają warunki. Chcą tajnego pochówku

W serwisie YouTube matka zamordowanego opozycjonisty rosyjskiego Aleksieja Nawalnego umieściła wymowne nagranie, na którym mówi, że pokazano jej ciało syna, a ona sama podpisała akt zgonu.

Jak przyznaje, rosyjscy śledczy stwierdzili, że znają przyczynę śmierci mężczyzny i dysponują całą niezbędną dokumentacją lekarską i prawną. Co więcej, naciskają, by jego pogrzeb odbył się potajemnie.

Szantażują mnie i stawiają warunki, gdzie, kiedy i jak Aleksiej powinien zostać pochowany. To niezgodne z prawem.(…) Chcą, żeby zostało to zrobione potajemnie, bez pożegnania. Chcą mnie zaprowadzić na skraj cmentarza do świeżego grobu i powiedzieć: Tu leży pani syn” – oznajmiła Ludmiła Nawalna.

Jak podkreśliła, nie zgadza się na to i chce, żeby ludzie, którym Aleksiej był drogi i dla których jego śmierć była osobistą tragedię, mieli możliwość pożegnania się z nim.

Wczoraj wieczorem potajemnie (śledczy) zaprowadzili mnie do kostnicy, gdzie pokazali ciało Aleksieja” – powiedziała.

Zaznaczyła, że zgodnie z prawem, ciało syna powinno jej zostać wydane od razu, ale do tej pory tego nie zrobiono. Powtórzyła, że domaga się, by to natychmiast uczyniono.

Oznajmiła, że zarejestrowała to nagranie, ponieważ zaczęto jej grozić, że jeśli nie zgodzi się na tajny pochówek, „coś zrobią z ciałem mojego syna”, a śledczy otwarcie jej powiedział: „Czas nie działa na pani korzyść, trupy się rozkładają”.

Nawalny, opozycjonista i krytyk Putina, zmarł w ubiegłym tygodniu w łagrze na rosyjskiej Dalekiej Północy.

Kupiańsk: Zniszczenia po ataku Rosjan

Aleksiej Nawalny nie żyje