Marsz dla życia w Poznaniu

i

Autor: Archidiecezja Poznańska / YouTube screenshot z filmiku promocyjnego na YouTube

MARSZ

Marsz dla Życia i Rodziny w Dzień Matki w Gorzowie. Będą utrudnienia, część ulic zostanie chwilowo zamkniętych

2024-05-17 9:11

Już 26 maja, czyli dokładnie wtedy, gdy świętujemy Dzień Matki, ulicami Gorzowa ponownie przejdą uczestniczy Marszu dla Życia i Rodziny. Mieszkańcy muszą się szykować na chwilowe utrudnienia i czasowe zamknięcie niektórych ulic. Autobusy MZK będą kursować nieco inaczej.

Marsz dla Życia i Rodziny po raz czwarty w Gorzowie

To będzie już kolejna edycja marszu, który ma na celu przede wszystkim promocję tradycyjnego modelu rodziny opierającego się na związku mężczyzny i kobiety. Uczestnicy zwracają też uwagę na kwestię aborcji, a cały marsz odbędzie się pod hasłem "Dzieci przyszłością Narodu".

Organizowany w Dzień Matki marsz będzie też jednym z elementów obchodów 27. rocznicy wizyty w Gorzowie papieża Jana Pawła II. Do wydarzenia może dołączyć każdy chętny.

Trasa marszu. Tutaj mogą wystąpić chwilowe utrudnienia

Zbiórka odbędzie się o godzinie 12:00 w katedrze, gzie zaplanowano mszę w intencji wszystkich rodzin. Po niej, około godziny 13:15, uczestnicy wyruszą w przemarsz ulicami miasta. Najpierw skierują się w stronę ulicy Chrobrego, następnie pójdą ulicami Jagiełły, Walczaka i Piłsudskiego. Dalej trasa prowadzić będzie przez rondo Piłsudskiego, rondo Górczyńskie, ul. Górczyńską i ul. Pluty aż na plac Jana Pawła II. Tam, około godziny 14:00 rozpocznie się festyn z okazji Dnia Matki.

Na czasie przemarszu mieszkańcy powinni się spodziewać chwilowych utrudnień w ruchu - niektóre ulice mogą być czasowo całkowicie zamknięte. Lepiej więc zawczasu wybrać inną drogę.

Czytaj też: Ceny truskawek na Ryneczku Jerzego w Gorzowie

Sonda
Uczestniczyłeś/aś kiedyś w Marszu dla Życia i Rodziny?
X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny