Marihuana

i

Autor: fot. Canva/BreakingTheWalls

PRAWO

Marihuana zalegalizowana! Uprawa i posiadanie konopi indyjskich dozwolone w Niemczech. Na jakich zasadach?

2024-04-02 10:58

1 kwietnia w Niemczech zmieniły się zasady dotyczące zażywania marihuany w celach rekreacyjnych. W tej chwili oficjalnie dozwolone jest zarówno jej posiadanie jak i uprawa. Jakie ilości można mieć przy sobie?

Legalna marihuana w Niemczech. Nowe zasady od 1 kwietnia

Jeszcze w lutym w Bundestagu zapadły decyzje dotyczące legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych. Od 2017 roku dozwolona tam była marihuana medyczna, a w listopadzie 2023 roku Partia Zielonych, Socjaldemokratów oraz Liberałów zdecydowały o usunięciu konopi indyjskich z listy substancji zakazanych na mocy ustawy o środkach odurzających.

Parlamentarzyści Bundestagu przegłosowali legalizację marihuany i nowe zasady weszły w życie wraz z początkiem kwietnia. Na ich mocy, osoby pełnoletnie mogą zarówno posiadać jak i uprawiać konopie indyjskie w celach rekreacyjnych.

Dozwolone ilości marihuany w Niemczech

Posiadanie, zażywanie i uprawa konopi indyjskich jest w Niemczech dozwolona, jednak nie jest nieograniczona. Nowe przepisy jasno określają dozwolone ilości marihuany:

  • do 25 g konopi indyjskich można posiadać na własny użytek w przestrzeni publicznej
  • do 50 g konopi indyjskich można posiadać w przestrzeni prywatnej
  • maksymalnie 3 rośliny można uprawiać na własny użytek

Posiadanie do 30 g konopi w przestrzeni publicznej traktowanie jest jako wykroczenie - karalne jest dopiero posiadanie powyżej 30 g (w przestrzeni prywatnej nie można posiadać więcej niż 60 g marihuany). Za przekroczenie limitów posiadania grozi kara grzywny do 30 000 euro.

Marihuanę będzie można kupić w klubach konopnych, z których każdy będzie mógł liczyć maksymalnie 500 pełnoletnich członków. Nie wolno spożywać marihuany w odległości mniejszej niż 100 metrów od szkół.

Tak wygląda 44-latka, która zarabia tysiące złotych za nocne... przytulanie

Sonda
Popierasz legalizację marihuany?
Antek Królikowski skazany za jazdę pod wpływem marihuany