Wietnamczyk przetestował polskie potrawy i doznał szoku! Oto, co powiedział

i

Autor: Grupa "I Love Poland" na facebooku

POLSKA

Wietnamczyk przyjechał do Polski i doznał szoku! To w naszym kraju spodobało mu się najbardziej

2024-04-01 15:34

Pewien Wietnamczyk mieszkający w Niemczech udał się niedawno do Polski, by przetestować nasze potrawy. Na tapet wziął między innymi żurek i pierogi, a o swoim doświadczeniu pochwalił się na jednej z grup na facebooku, którą śledzi ponad 200 tys. osób. Czy mu smakowało?

Na grupie facebookowej "I Love Poland" pojawił się wpis pewnego Wietnamczyka, który odwiedził Kraków. Kiet, bo tak nazywa się ten mężczyzna, jest oczarowany naszą kulturą, historią oraz ludźmi. Przypasowało mu nawet nasze streetfoodowe jedzenie!

Polski street food był wspaniałym doświadczeniem dla mnie podczas wizyty w Krakowie - starożytnej stolicy spokojnego i pięknego kraju z gościnnymi i uroczymi ludźmi. Naprawdę trudno porównać kuchnię wietnamską, mojej ojczyzny, z kuchnią polską, ale autentyczność, wiejskość i prostota to to, co czuję, delektując się daniami polskimi. Bez wątpienia moja podróż odkrywania polskiej kultury, historii i kuchni będzie kontynuowana – napisał Wietnamczyk.

Gdzie zjeść azjatyckie jedzenie w Zielonej Górze? Te miejsca musisz odwiedzić

Wietnamczyk przyjechał do Polski i doznał szoku. "Wspaniałe doświadczenie!"

Kiet spróbował trzech polskich dań. Chodzi o kotlet schabowy, pierogi oraz żurek, które stały się jego ulubionymi potrawami. Pod jego wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy, gdzie Polacy zasugerowali mu, co jeszcze warto odwiedzić w naszym kraju.Wietnamczyk dosłownie zakochał się w Polsce i już zapowiedział, że powróci do naszego kraju, a także będzie chciał nauczyć się języka, żeby bardziej poznać historię kraju. 

Naprawdę doceniam wszystkie wasze komentarze, będą one bardzo pomocne podczas moich przyszłych podróży. Jak już wspomniałem, niedługo wrócę do Polski, aby kontynuować moją podróż, i uczę się polskiego, aby lepiej zrozumieć waszą kulturę i historię - napisał Kiet.

W Lublinie powstał robot, który dostarcza jedzenie
Sonda
Czy lubisz jedzenie z food trucków?
Listen on Spreaker.