Gorzów z lotu ptaka

i

Autor: Canva Pro

BUDŻET OBYWATELSKI

Maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2025 w Gorzowie. Specjaliści podpowiedzą jak przygotować wniosek

2024-02-23 13:38

Trwa nabór wniosków do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Swoje pomysły na to jak zmieniać i ulepszać miasto mogą przedstawiać wszyscy zainteresowani mieszkańcy. Jeśli ktoś nie wie w jaki sposób napisać wniosek może wziąć udział w specjalnym maratonie, w trakcie którego urzędnicy pomogą przygotować odpowiednie dokumenty.

Nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2025 w Gorzowie

Jeszcze do 11. marca mieszkańcy mogą składać wnioski ze swoimi propozycjami zmian i inwestycji. W ramach BO gorzowianie mają do dyspozycji pewną pulę środków, które rozdysponowane zostaną właśnie na te zadania - oczywiście pod warunkiem, że zostaną one wybrane do realizacji przez pozostałych mieszkańców.

Jeśli chodzi o pomysły zmian to mogą one dotyczyć zarówno różnego rodzaju remontów i inwestycji jak i działań "miękkich", czyli na przykład akcji społecznych. Jednak nie dla wszystkich przygotowanie takiego wniosku jest łatwą sprawą, dlatego urzędnicy ponownie wychodzą z pomocą.

Maraton pisania wniosków do BO 2025. Kiedy i gdzie?

Tak jak przy poprzednich edycjach tak i teraz w Gorzowie odbędzie się maraton pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego.

To wydarzenie dla osób, które chcą omówić swój pomysł ze specjalistą, by uzyskać pomoc we właściwym opisaniu zadania i jego wycenie" informują gorzowscy urzędnicy.

Maraton Maraton Pisania Wniosków odbędzie się w najbliższy wtorek, 27 lutego, w godzinach od 15.00 do 18.30 w dawnym klubie Lamus przy ul. Sikorskiego 5 (sala nr 2, na parterze).

Na zainteresowanych będą czekać specjaliści, którzy zajmują się oświetleniem, zagospodarowaniem podwórek, zagospodarowaniem terenów zielonych, budową i przebudową chodników oraz małą architekturą i rekreacją" przyznają urzędnicy z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Aby wziąć udział w maratonie konieczne jest wcześniejsze umówienie się ze specjalistą na konkretną godzinę. Należy to zrobić dzwoniąc pod numer: 95 735 55 91.

Sezon studniówkowy w Gorzowie zakończony. Wybraliśmy najlepsze zdjęcia

Sonda
Planujesz złożyć wniosek do Budżetu Obywatelskiego?
Głosujemy! Budżet obywatelski zmienia Warszawę