protest

Mamy zdjęcia z protestu rolników w Gorzowie. Są przeciwko napłwu zboża z Ukrainy!

2024-01-24 13:31

Gorzowscy rolnicy dołączyli do trwającego w Europie protestu przeciwko sprowadzaniu ukraińskiego zboża na europejski rynek. Strajk w naszym mieście rozpoczął się 24 stycznia i godzinie 12:00. Później nastąpił przejazd traktorów ulicami Gorzowa, a wszystkiemu przyglądała się policja. Byliśmy na miejscu zbiórki rolników i mamy dla was zdjęcia!

Gorzowscy rolnicy ze stacji BP przy ul. Kasprzaka skierują się na Trasę Nadwarciańską, następnie mieli przejechać ulicami: Podmiejską, Łukasińskiego, Zawackiej, Górczyńską, Piłsudskiego, Słowiańską, Roosevelta, Szczecińską, aż na Myśliborską.

Protest ma potrwać do około godziny 15:00. W tym czasie, na trasie przejazdy protestujących rolników, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu - drogi mogą być czasowo zablokowane, więc lepiej wybrać alternatywne trasy.

Jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, w wielu krajach Unii Europejskiej trwają zakrojone na szeroką skalę protesty rolników, którzy sprzeciwiają się masowemu napływowi zboża z Ukrainy. Daleko nie trzeba szukać, bo zaledwie w połowie stycznia na ulice wyszli rolnicy tuż za naszą zachodnią granicą. Protesty w Niemczech trwały cały dzień i wiele dróg było wtedy zablokowanych - w tym wypadku chodziło nie tylko o ukraińskie zboże, ale także o plany oszczędnościowe rządu federalnego, który zapowiada m.in. zniesienie ulgi podatkowej na rolniczy olej napędowy.

Podobne protesty odbyły się też m.in. w Holandii. Belgii, Francji czy Hiszpanii. Przeciwko importowi taniej pszenicy z Ukrainy protestowano także m.in w Rumunii, Bułgarii czy na Litwie.

Protest przed siedzibą prokuratury krajowej
Sonda
Brałeś kiedyś udział w jakichś ulicznych protestach?