Gorzów: znaczek

i

Autor: SG

Mały, a cieszy. Gorzów ma swój kolejny znaczek pocztowy

2022-08-30 13:47

Poczta Polska wydała znaczek związany z 40 rocznicą wydarzeń Gorzowskiego Sierpnia 1982. Nakład to 1 mln egzemplarzy. Od dziś dostępny jest we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski.

Katedra a wokół niej tłum gorzowian i nadchodzący zomowcy. To przedstawia znaczek pocztowy, który został wydany z okazji 40 rocznicy gorzowskich, wydarzeń sierpniowych​. Premierę miał dziś (30.08) na Starym Rynku. Autorem projektu jest Maciej Jędrysik. Wydany został w nakładzie 1 mln egzemplarzy i jest już do kupienia w palcówkach pocztowych na terenie całego kraju.

Znaczek jest takim ambasadorem wydarzeń Gorzowskiego Sierpnia. Przygotowywaliśmy się do tego kilka lat. Wprowadzenie do obiegu znaczka nie jest takie proste, ale mamy trzeci znaczek w historii miasta - mówi Michał Kuściński, dyrektor Poczty Polskiej w Gorzowie.

Gorzów: znaczek

i

Autor: SG

Pierwszy "gorzowski" znaczek wydany został w 1962 roku i przedstawiał Stilon, a drugi pojawił się na jubileusz 750-lecia Gorzowa, przedstawiał katedrę i Fontannę Pauckscha. Nowy znaczek ma 31,25 na 25,5 mm, a jego wartość to Ekonomiczny M.

Jak dobrze znasz Cleo?

Pytanie 1 z 10
Jak naprawdę nazywa się Cleo?