Słowianka

i

Autor: Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka / Facebook.com

Majówka w mieście

Majówka w Gorzowie. Kino, basen, muzeum, a może teatr? Gdzie można spędzić wolny czas?

2023-04-29 15:33

Długi majówkowy weekend już za pasem. W tym roku na niektórych czeka aż pięć dni wypoczynku! Sprawdziliśmy więc jakie trakcje czekają na mieszkańców w mieście. Jak działa teatr, kino i basen?

Długa Majówka 2023. Jakie dni będą wolne?

Jak co roku, dniami ustawowo wolnymi od pracy będą 1. maja oraz 3. maja, które w tym roku przypadają na poniedziałek i środę. Wtorek pomiędzy nimi jest oficjalnie pracujący, ale na ten dzień wiele osób zaplanowało już sobie urlop, nie pracują również szkoły. To oznacza, że dla niektórych weekend majowy zacznie się już od soboty i przeciągnie do pięciu dni!

To naprawdę dużo wolnego czasu, który warto sobie zagospodarować aktywnie, nie marnując go przed komputerem lub telewizorem. Zwłaszcza, że w Gorzowie i okolicy nie brakuje pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Parki, jeziora i lasy - oferta jest naprawdę szeroka!

Ale wolny czas można też spędzić w Gorzowie na sportowo bądź kulturalnie, należy jednak pamiętać, że niektóre miejskie instytucje będą w tych dniach nieczynne.

Basen, kino, teatr, muzeum - czy będą otwarte na Majówkę w Gorzowie?

Mamy dobra wiadomość dla fanów wodnych zabaw: gorzowska Słowianka będzie otwarta tak jak zawsze w godzinach od 6:00 do 21:45. Co więcej, od 28. kwietnia do 7. maja można kupić specjalne, rodzinne bilety w promocyjnej cenie. W ten sposób Słowianka chce zachęcić wodnych aktywności sportowych i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Z wyjątkową, majówkową propozycją wychodzi też Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, który zaprasza na bezpłatny spektakl pt. "Balladyna". Przedstawienie zaprezentowane zostanie zarówno we wtorek jak i w środę (2 i 3. maja). Wstęp jest darmowy, ale konieczny jest wcześniejszy odbiór bezpłatnych wejściówek - dostępne są już w kasie teatru i lepiej się pospieszyć, bo chętnych nie brakuje! Ważne: jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa bilety.

Na Majówkę również kinomaniacy nie powinni się nudzić. Oba działające w mieście kina, tj. Multikino i Helios, będą pracowały w tradycyjnych godzinach. A tam szereg propozycji zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych, dla fanów komedii i kryminału - każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

To jeszcze nie koniec, bo w trakcie długiego weekendu (z wyjątkiem wtorku) otwarte będą również wszystkie filie Muzeum Lubuskiego. Będzie ono czynne w takich godzinach, jak w niedzielę, czyli od 10:00 do 18:00. Podziwianie muzealnych eksponatów można więc zaplanować na cały przyszły tydzień z wyjątkiem wtorku - we wtorek, tak jak zawsze, muzeum będzie nieczynne.

Sonda
Jakie masz plany na Majówkę?
Tak się zmienił basen odkryty w Powsinie pod Warszawą. Wszystko błyszczy nowością!