Madonna

i

Autor: Youngrobv www.commonswikimedia.org / Madonna Instagram.com

SHOW BIZNES

Madonna znów szokuje! Katolicy oburzeni. Gwiazda pop ubrała bluzę z wizerunkiem papieża Franciszka

2023-10-06 11:27

Madonna, amerykańska gwiazda muzyki pop, znana jest z tego, że lubi wzbudzać kontrowersje. Często w swoich prowokacjach sięga po kwestie religijne, które już niejednokrotnie wywołały falę oburzenia ze strony wiernych. I tym razem piosenkarka stanęła w ogniu krytyki za sprawą bluzy z wizerunkiem papieża. I to nie byle jakim wizerunkiem!

65-letnia królowa pop-u po raz kolejny wzbudziła spore zainteresowanie. Wszystko za sprawą zdjęć, które umieściła w swoich mediach społecznościowych. Madonna pozuje na nich w bluzie z wizerunkiem papieża Franciszka! Jakby tego było mało, postać papieża przedstawiona jest ze skrzydłami i w krwistoczerwonych barwach.

Madonna ma zatargi z kościołem? Czym podpadła duchownym?

Mimo, że Madonna pochodzi z katolickiej rodziny to od początku swojej kariery podpadła przedstawicielom kościoła katolickiego łącząc w sobie duchowość i religijność. W swojej karierze wielokrotnie wykorzystywała symbole religijne, co uznawane było za profanację.

To jednak nie zraziło gwiazdy, która zdaje się darzyć dużą sympatią... papieży! Chociaż nie wiemy na ile jest to prawdziwe uczucie, a na ile działania PR-owe.

Jeszcze w maju 2022 roku na swoim Instagramie Madonna opublikowała wpis, w którym domaga się spotkania z papieżem Franciszkiem, co było reakcją na jego słowa na temat wojny na Ukrainie.

Później, pod koniec roku umieściła w social mediach zdjęcia, na których pozuje w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II. Po tym zdarzeniu gwiazda przyznała, że chciałaby, aby w przyszłości to papież założył bluzę z jej podobizną. Na to są jednak małe szanse.

Madonna w bluzie z papieżem Franciszkiem. Internauci oburzeni

Był już Jan Paweł II, teraz czas na następnego papieża! Gwiazda zszokowała internautów wrzucając na swój profil na Instagramie zdjęcia, na których pozuje w czarnej bluzie z umieszczonym na środku wizerunkiem papieża Franciszka.

Podobizna duchownego przedstawiona jest w mocno czerwonych barwach i ma dorobione skrzydła. Do tego wszystkiego na "papieskim stroju" znajduje się napis "Madonna". To nie koniec, bo na jednym zdjęciu, właśnie w tej bluzie, gwiazda wykonuje wulgarny gest w stronę obiektywu.

Takie zachowanie nie mogło pozostać bez echa, głównie wśród katolickiej części społeczności. Wiele osób w komentarzach nie kryło swojego oburzenia domagając się od artystki zaprzestania podobnych praktyk nawiązujących w jakikolwiek sposób do religii. Ich zdaniem, gwiazda uderza też bezpośrednio w samych katolików, a jej zachowania to "obraza i znieważanie".

Zobacz też: Anna Mucha kiedyś i dziś. Tak wyglądała seksowna aktorka, gdy była dzieckiem

Sonda
Uważasz, że Madonna obraziła katolików?
Madonna trafiła do szpitala