Natalia Kaczmarek

i

Autor: Natalia Kaczmarek/www.facebook.com

SPORT

Lubuszanka Natalia Kaczmarek zdobyła złoto i pobiła rekord Polski. Pierwsze kroki stawiała w Gorzowie

2024-06-12 9:05

26-letnia Natalia Kaczmarek dokonała niezwykłego wyczynu. Biegaczka wywalczyła złoty medal w biegu na 400 metrów na Mistrzostwa Europy, a jednocześnie pobiła utrzymujący się prawie pół wieku rekord Polski! Dumnie mogą być szczególnie mieszkańcy województwa lubuskiego, bo to właśnie tutaj urodziła się sportsmenka.

Nowy rekord Polski dla Natalii Kaczmarek

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Rzymie dostarczyły polskim kibicom ogromnych emocji. Wszystko za sprawą 26-letniej Natalii Kaczmarek, która wzięła udział w biegowej rywalizacji na 400 metrów. Sportsmenka okazała się nie mieć sobie równych i zostawiając rywalki w tyle, dobiegła do mety jako pierwsza! Jak sama przyznała, to właśnie inne zawodniczki motywowały ją do coraz szybszego biegu, im były bliżej, tym bardziej Natalia przyspieszała.

Zmusiły mnie do tego rywalki. Mój trener Marek Rożej śmiał się przed biegiem, gdy go pytali, ile pobiegnę, to mówił, że pobiegnę tyle, na ile mnie zmuszą rywalki, żeby wygrać. Dobrze mnie zna, bo miał rację" - mówiła zaraz po biegu Polka.

Natalia Kaczmarek pokonała dystans 400 metrów w zaledwie 48,98 sekund i tym samym pobiła rekord Polski, który przez 48 lat należał do Ireny Szewińskiej (wynosił 49,28 sekund). Co więcej, wynik Kaczmarek jest najlepszym wynikiem Europejki na 400 metrów od 28 lat. W 1996 roku Francuzka Marie-Jose Perec uzyskała 48,25 i zdobyła złoty medal olimpijski w Atlancie.

Natalia Kaczmarek pochodzi z województwa lubuskiego! Tutaj się urodziła

Z sukcesu Natalii Kaczmarek szczególnie cieszą się mieszkańcy województwa lubuskiego, bo to właśnie stąd pochodzi sportsmenka. Urodziła się 17 stycznia 1998 roku w... Drezdenku. Swoje pierwsze kroki na drodze do sportowej kariery stawiała w Gorzowie Wielkopolskim, a dokładnie w klubie ALKS AJP Gorzów. Później biegała jeszcze m.in. w Szczecinie i Poznaniu, a w tej chwili reprezentuje Podlasie Białystok.

Prywatnie Natalia Kaczmarek jest narzeczoną Kondrata Bukowieckiego, lekkoatlety specjalizującego się w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. Para mieszka w tej chwili w Olsztynie — we wrześniu ma się odbyć ich ślub.

Zobacz też: TOP 5 najbardziej niebezpiecznych sportów świata

Sonda
Śledzisz lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy?
Natalia Kaczmarek po zdobyciu srebra IE