Gorzów: wojewoda

i

Autor: SG Wojewoda lubuski apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Wojewoda lubuski: Opornym grożą mandaty

2020-08-10 14:58

Coraz więcej zachorowań na COVID-19 w regionie lubuskim. Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami służb. Będzie więcej kontroli, a na nieprzestrzegających zaleceń sanitarnych posypią się mandaty.

Nie masz maseczki? Nie trzymasz dystansu społecznego? Możesz dostać mandat. Wojewoda lubuski spotkał się ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Powodem wzrastająca liczba zachorowań na koronawirusa w regionie. Dziennie przybywa ponad 20 nowych zakażonych. Władysław Dajczak zapowiada więcej kontroli i rygorystyczne przestrzeganie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Wobec tych osób, które są bardzo odporne na to, aby nosić maseczki, aby przestrzegać rygorów, które jeszcze obowiązują, będą stosowane mandaty karne. Podobnie jak wszystkie sankcje, które może wprowadzać służba sanepidu – mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Gorzów: MZK

i

Autor: SG Korzystający z MZK powinien zasłonić usta i nos, a także zachować dystans społeczny.

Wojewoda zwróci się do samorządów, żeby do działań związanych z pandemią ponownie skierowały strażników miejskich.

W regionie aktualnie (na 10.08) jest 550 potwierdzonych przypadków COVID-19. Jednym z zakażonych jest radny sejmiku wojewódzkiego. W związku z tym 70 osób trafiło na kwarantannę a 30 objęto nadzorem sanepidu.​

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?