Darmowa komunikacja miejska dla uchodźców.

i

Autor: Pixabay.com

Lubuskie: Uchodźcy zapłacą za przejazdy kolejami regionalnymi. Za darmo komunikacja miejska

2022-04-01 12:12

Od 2 kwietnia uchodźcy z Ukrainy będą musieli płacić za przejazdy kolejami regionalnymi w woj. lubuskim. Nadal będą mogli jednak korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze - wynika z zebranych przez PAP informacji.

Jak przekazał rzecznik Lubuskiego Zakładu Polregio Paweł Nijaki, uchodźcy z Ukrainy są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów pociągami na trasach regionalnych do 1 kwietnia - do końca dnia. Od soboty 2 kwietnia będą już musieli kupować bilety na zasadach ogólnych. - W Gorzowie Wlkp. uchodźcy z Ukrainy do końca maja br. są uprawnieni do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. W tym celu powinni zgłosić się do punktu wsparcia uchodźców w gorzowskim magistracie i pobrać specjalną kartę komunikacyjną – poinformował rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela. Dodał, że kwestie te reguluje rozporządzenie wydane przez prezydenta Gorzowa Wlkp., określające termin obowiązywania tego typu wsparcia dla Ukraińców. Po jego upływie zapadnie decyzja, czy zostanie on przedłużony.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda na kwiecień 2022. WIOSNY NIE BĘDZIE?! Synoptycy nie mają dobrych wieści [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA]

Darmowa komunikacja również w Zielonej Górze

W Zielonej Górze obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego dostali się do Polski, również nadal mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej. - W decyzji prezydenta miasta w tej sprawie nie został bowiem określony termin graniczny w tym zakresie - przekazał prezes MZK Zielona Góra Robert Karwacki

Jak wygląda pomoc na granicy? (Medyka)
Sonda
Czy wojna w Ukrainie zakończy się w maju?