Nielegalne odpady w Lubuskiem zagrażały życie społeczeńśtwu

i

Autor: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze

wyrok

Lubuskie: Składował odpady w sposób zagrażający życiu! Co mu grozi?

2024-03-29 13:27

Mieszkaniec Lubna demontował samochody, magazynował ogromne ilości odpadów w postaci tapicerek samochodowych, opon i plastikowych elementów wyposażenia pojazdów. Na jego posesji wybuchł pożar, po którym się okazało, że robił to wszystko... nielegalnie. Teraz trafi do za kratki.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, na miejscu, po ugaszeniu pożaru, rozpoczęły się czynności kontrolne, z których później wynikło, że odpady mogły stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi.

Z pogorzeliska zostały pobrane próbki gleby. Na posesji przeprowadzono także odwierty w celu potwierdzenia zakopywania odpadów. W ramach prowadzonych działań inspektorzy zebrali dowody w postaci ilości oddawanego złomu, który był pozyskiwany z karoserii samochodowej oraz silników, elementów wydechu samochodowego, katalizatorów. Zebrano także dokumenty potwierdzające oddawanie w dużej ilości akumulatorów samochodowych. Pozyskany materiał został przekazany do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. - czytamy w komunikacie.

Sprawa mieszkańca Lubna trafiła do sądu, którzy utrzymał w mocy zaskarżony wyrok Sądu Rejonowego II Wydziału karnego w Gorzowie Wlkp. I wymierzył oskarżonemu karę 2 lat i 6 miesięcy bezwględnego pozbawienia wolności.

Pożar pod Zieloną Górą był dopiero początkiem. Odpady w Polsce to poważny problem?! Gdzie się znajdują niebezpieczne odpady?

Mafia śmieciowa zakopywała odpady w Przemęckim Parku Krajobrazowym