Krok od potrącenia w Strzelcach Krajeńskich

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Lubuskie: Samochód omal nie potrącił kobiety z wózkiem! Jest nagranie

2022-12-23 9:48

Lubuska policja ku przestrodze opublikowała nagranie na swojej stronie internetowej, na którym widać, jak samochód osobowy bez pardonu wjeżdża na przejście dla pieszych, na którym jest już matka z wózkiem. Okazało się, że kierowcą była kobieta, która... rozmawiała przez telefon.

To nie pierwsze zdarzenie tego typu w powiecie strzelecko-drezdeneckim, dlatego funkcjonariusze postanowili nagłośnić sprawę. Nie ma co się dziwić, bo przez nieuwagę kierowców może dojść do tragedii.

- Tylko w środę (21 grudnia) na drogach powiatu strzelecko - drezdeneckiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem pieszej i rowerzystki. Pierwszy przypadek miał miejsce niedaleko Dobiegniewa, gdzie na drodze krajowej numer 22 w trakcie wyprzedzania rowerzystki doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem zahaczył lusterkiem o 61-latke. Kobieta został przewieziona do szpitala na obserwacje. Kolejne zdarzenie miało miejsce chwilę później na ulicy Brzozowej w Strzelcach Krajeńskich, gdzie w trakcie przechodzenia przez jezdnie została potrącona 15-letnia dziewczyna, która również trafiła przewieziona do szpitala - czytamy w policyjnym komunikacie.

Druga sytuacja miała miejsce w samych Strzelcach Krajeńskich. Kierująca zbliżając się do przejścia dla pieszych na ulicy Chrobrego w Strzelcach Krajeńskich nie zauważyła młodej kobiety z wózkiem przechodzącej przez przejście dla pieszych. Sytuacja miała miejsce 20 grudnia, kilka minut po godzinie 15. Brakowało naprawdę kilku centymetrów, aby doszło do uderzenia w wózek z dzieckiem. Całą sytuację widzieli kryminalni ze Strzelec Krajeńskich, którzy zatrzymali kierującą osobówką do kontroli i po sporządzeniu dokumentacji skierowali sprawę do sądu. Niebezpieczną sytuację nagrała kamera miejskiego monitoringu.

Sonda
Czy policjanci ze Strzelec Krajeńskich postąpili słusznie?