Oszuści w Lubuskiem wyłudzili 1,5 mln złotych

i

Autor: Bicanski/pixnio.com Oszuści w Lubuskiem wyłudzili w tym roku 1,5 mln złotych

Lubuskie: Ponad półtora miliona złotych trafiło w tym roku w ręce oszustów. Uważajcie przed świętami

2020-12-14 12:03

Ponad półtora miliona złotych trafiło w tym roku w ręce oszustów - podaje lubuska policja. Sposobem na wnuczka czy na policjanta wyłudzali pieniądze od mieszkańców województwa lubuskiego.

Przestępczy proceder za każdym razem wyglądał podobnie, najpierw rozmowa telefoniczna z fikcyjnym policjantem czy członkiem rodziny. Do uwiarygodnienia oszustw stosowane były różne scenariusze np. wypadek bliskiej osoby czy tajna akcja mundurowych. Później już tylko przekazanie pieniędzy.

Najczęściej w nieprawdziwe historie wierzyły osoby starsze, które często traciły oszczędności swojego życia. W kilku przypadkach udało się tego uniknąć dzięki postawie pracowników bankowych, którzy w podejrzanych sytuacjach wstrzymywali wypłatę pieniędzy.

Tak było np. listopadzie tego roku. 70-latka z Bogdańca chciała wypłacić 80 tysięcy euro dla fałszywej synowej. Pracownicy placówki poinformowali policjantów dzięki czemu do oszustwa nie doszło.

Mimo tego wciąż wiele osób nabiera się na historie oszustów. W 2020 roku wyłudzili od Lubuszan ponad półtora miliona złotych.

Areszty za udział w oszustwach na „członka rodziny”

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?