Gorzów: wojewoda

i

Autor: www.gov.pl/web/uw-lubuski

Lubuskie: Pomoc poszkodowanym przez wichurę jest już wypłacana

2022-02-21 17:08

Silny wiatr zniszczył dach twojego domu albo budynku gospodarczego? Zgłoś to do urzędu swojej gminy. Możesz otrzymać 6 tys. zł doraźnej pomocy i nawet 200 tys. zł na naprawę budynku.

Poszkodowani przez wichury mogą uzyskać pieniądze na naprawy. W Lubuskiem pierwsze środki zostały już wypłacone - informuje wojewoda. ​Wiatr zniszczył 385 dachów, 10 zerwał całkowicie. Mieszkańcy mogą dostać pieniądze na naprawę. To 6 tysięcy złotych tzw. pomocy doraźnej i do 200 tysięcy złotych rządowego wsparcia na odbudowę.

Chcemy, żeby ta pomoc docierała jak najszybciej i ci którzy zostali poszkodowani mogli z niej korzystać. Pierwsze wypłaty zostały wykonane. Pani dyrektor wydziału polityki społecznej intensywnie pracuje z samorządami - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

By skorzystać z pomocy Lubuszanie powinni zgłaszać się do urzędów swoich gmin. Samorządy przekazują wnioski wojewodzie, który wypłaca pieniądze. W tym roku na wypłatę pomocy jest 100 tysięcy złotych. Jeżeli kwota okaże się niewystarczająca pojawią się dodatkowe fundusze z rezerwy celowej budżetu państwa.

QUIZ. Czy poradziłbyś sobie w życiu na wsi? Mieszczuchy nie mają szans

Pytanie 1 z 8
Jak jest Twój wymarzony poranek?