Podróbki odzież

i

Autor: www.lubuskie.kas.gov.pl

FAŁSZYWKI

Lubuskie: Podrabiana odzież na gorzowskiej giełdzie i bazarku w Kostrzynie nad Odrą. Ubrania miały markowe metki

2023-11-07 14:41

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 1,5 tysiąca sztuk podrabianej odzieży, którą można było kupić na giełdzie w Gorzowie i na bazarze w Kostrzynie nad Odrą. Łącznie ubrania opiewały na kwotę prawie 350 tysięcy złotych.

Ciuchy z markowymi metkami okazały się podróbkami

Kontrole KAS prowadzone są regularnie w celu wyeliminowania nieuczciwych sprzedających. W ostatnich dniach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali dwa stoiska handlowe - jedno na bazarze w Kostrzynie nad Odrą, a drugie na giełdzie towarowo-samochodowej w Gorzowie Wlkp.

Jak się okazało, w obu tych punktach sprzedawano towar z podrabianymi znakami znanych marek, w tym m.in. spodnie, bluzy, kurtki, czapki czy skarpety.

Łączna wartość oryginalnych odpowiedników zatrzymanej odzieży została oszacowana na prawie 350 tys. zł. O sprawie zostały powiadomione firmy, których znaki towarowe bezprawnie użyto. To one zdecydują, czy będą dochodzić swoich praw na drodze sądowej” - przyznała Ewa Markowicz, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

W Gorzowie zatrzymano 1338 sztuk odzieży, a w Kostrzynie nad Odrą 207 sztuk

Jeśli firmy zdecydują się na zgłoszenie sprawy do sądu wówczas sprzedawcom, którzy oferowali nielegalny towar grozi grzywna lub kara do 2 lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Niecodzienny widok w Drezdenku! Koparka wjechała w fontannę i... zapadła się pod ziemię!

Sonda
Zdarzyło Ci się kupić podrabiane produkty?
Białystok. KAS znalazła podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii