Gorzów: pociąg

i

Autor: Michał Beim/wikimedia.org "Impuls" w barwach lubuskich kolei regionalnych.

Lubuskie: Nowoczesne "Impulsy" z NEWAG-u wozić będą pasażerów z północy regionu

2020-11-23 20:11

Dwa nowe pociągi pojawią się na lubuskich torach. To nowoczesne „Impulsy 2” z NEWAG-u. Kosztowały ponad 43 mln zł. Od 13 grudnia korzystać z nich będą podróżni na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań.

Nowe „Impulsy” dla lubuskiej kolei. Województwo zakupiło dwa składy pociągów produkowanych przez nowosądecki NEWAG. Od 13 grudnia, rozpoczną kursowanie na trasie Kostrzyn – Gorzów – Krzyż – Poznań. Po lubuskich torach jeżdżą już tego typu pojazdy. Pasażerowie dobrze je znają. Pociągi typu „Impuls 2” to trójczłonowe składy z napędem spalinowym. Osiągają prędkość 120 km/h. Na pokład zabierają 330 pasażerów, w tym 160 na miejscach siedzących. Pojazdy wyposażone są w bezprzewodowy dostęp do Internetu, można także doładować telefon czy laptop.

Komfort podróży zapewniają wygodne fotele z rozkładanymi stolikami i klimatyzacja. Jest także przestronna toaleta z przewijakiem dla niemowląt. Składy dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowych pociągach jest miejsce dla rowerów, wózków dziecięcych i inwalidzkich.

Koszt zakupu nowych „Impulsów” to 43 mln złotych. Ponad 35 mln stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...