Gorzów: komputery

i

Autor: SG

Lubuskie: Masz pomysł na własną firmę? Ten projekt pomoże ci ją założyć

2021-04-09 14:59

Stowarzyszenie Między Odrą a Bobrem ogłosiło nabór do programu "Własna Firma – Start dla Młodych". Skorzysta z niego 70 mieszkańców województwa lubuskiego w wieku od 18 do 29 lat. Projekt zapewni środki na rozpoczęcie działalności i wyposaży uczestników w potrzebną wiedzę.

"Własna Firma – Start dla Młodych" ruszył program dla przedsiębiorczych lubuszan. Realizuje go Stowarzyszenie Między Odrą a Bobrem. Poszukiwanych jest 70 osób w wieku od 18 do 29 lat, które były wcześniej zatrudnione i straciły pracę po 1 marca 2020 r. w wyniku pandemii COVID-19. Dzięki projektowi można uzyskać dotację w wysokości 23 tys. zł i przez pół roku dodatkowe 1700 zł miesięcznie- na ZUS-y, czy rachunki za telefon albo internet. Do tego uczestnicy wezmą udział w warsztatach, które przygotują ich do prowadzenie własnej firmy.

Zdobędą podstawową wiedzę z zakresu prowadzenia działalności, czy kwestie związane z ZUS-ami, księgowością, realizacją różnego rodzaju przedsięwzięć i współpracy z przyszłymi kontrahentami - mówi Dorota Augustyniak ze stowarzyszenia.

Na wnioski organizacja czeka do 24 kwietnia. Jeżeli komuś się teraz nie uda, będzie drugi nabór, który zaplanowano za dwa miesiące. Szczegóły znajdziecie na stronie Stowarzyszenie Między Odrą a Bobrem.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?