Gorzów hawelańska

i

Autor: em

Gorzów: Trzy firmy chcą zmodernizować deptak. Czy miasto dołoży do inwestycji?

2021-04-08 17:58

Najniższa oferta opiewa na 3,2 mln zł. To około 600 tys. zł więcej niż chce wydać miasto. Urzędnicy muszą zdecydować czy dołożą do inwestycji, czy unieważnią postępowanie.

Są chętni na przebudowę gorzowskiego deptaka przy Hawelańskiej. Oferty o wiele wyższe niż pula miasta. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy: z Międzyrzecza, Gdańska i Świdnicy. Najniższą cenę podała ta ostatnia. Modernizację spacerownika na ulicy Hawelańskiej i Wełnianym Rynku wyceniła na 3 mln 200 tys. zł. Dwie pozostałe propozycje opiewają na 4 mln zł. To zdecydowanie więcej niż przewidywało miasto, które wspólnie z PWiK przeznaczyło na ten cel niecałe 2 mln 600 tys zł.

Decyzja co do dalszego postępowania w tej sprawie będzie zapadała dopiero po przeprowadzeniu tej analizy i po oszacowaniu czy miasto jest gotowe do tych ofert dołożyć brakującą kwotę pieniędzy - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

Gorzów: Hawelańska

i

Autor: SG Deptak przy ul. Hawelańskiej.

Jeżeli urzędnicy nie znajdą brakujących 600 tysięcy, postępowanie trzeba będzie unieważnić i ogłosić kolejne.Przypomnijmy - deptak czeka gruntowna zmiana. Będzie nowa nawierzchnia, sieć kanalizacyjna, pojawią się nowe ławeczki, będzie więcej zieleni i w przyszłości nowe punkty gastronomiczne.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie