Technicy

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

ZABÓJSTWO

Lubuskie: Kto zabił 75-latkę spod Międzyrzecza? Policjanci coraz bliżej wytypowania sprawcy zabójstwa w Brójcach

2023-11-06 12:22

Lubuskim funkcjonariuszom udało się znacznie zawęzić krąg osób podejrzanych o zabicie 75-letniej kobiety mieszkającej w Brójcach (powiat międzyrzecki). Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii możliwe jest ustalenie osoby, która dopuściła się tego strasznego czynu.

Zabójstwo w Brójcach. Ciało kobiety znalezione w mieszkaniu

Do tragedii doszło pod koniec września. To właśnie wtedy w mieszkaniu przy Placu Wiosny Ludów w Brójcach znaleziono ciało 75-letniej kobiety. Wstępne oględziny, a następnie sekcja zwłok wykazały, że została ona zabita.

Lubuscy funkcjonariusze zawężają krąg podejrzanych

Nad sprawą zabójstwa 75-latki pracują najbardziej doświadczeni lubuscy kryminalni i policjanci dochodzeniowo-śledczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Na miejscu technicy zabezpieczyli wiele śladów, które w tej chwili poddawane są dokładnej analizie.

Aby ustalić wszelkie okoliczności tej zbrodni, policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych i operacyjnych, co pozwoliło na znaczne zawężenie kręgu osób podejrzanych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii laboratorium kryminalistycznego, uzyskane wyniki badań zabezpieczonych śladów mogą pozwolić na wskazanie osoby, która dopuściła się popełnienia przestępstwa. W sprawie zabójstwa 75-letniej mieszkanki Brójec śledczy założyli kilka hipotez - przyznaje Mateusz Sławek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Przypomnijmy: to była już druga podobna sytuacja, do której doszło w tym roku w Brójcach. Wcześniej, w lutym, znaleziono ciało uduszonej 82-latki. Funkcjonariusze na razie nie potwierdzają czy obie sprawy są ze sobą powiązane.

Wypadek między Krzeszycami a Lubniewicami

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Morderstwo w Kaniach pod Pruszkowem. Zamordowano niepełnosprawnego Tadeusza