WYPADEK

Lubuskie: Koparka wpadła do fontanny w Drezdenku! Kierowca chciał skrócić sobie drogę?

2023-11-07 14:43

Takiego widoku w poniedziałkowy poranek (06.11) chyba nikt się nie spodziewał. W samym centrum Drezdenka (woj. lubuskie), na środku placu Wileńskiego utknęła koparka. Maszyna wjechała w fontannę i zapadła się pod płytami będącymi jej częścią!

Zaledwie kilka dni temu sieć obiegło zdjęcie zabetonowanego auta pozostawionego na remontowanym placu w Łodzi, a teraz o tytuł "największego absurdu" ubiega się Drezdenko. To właśnie tutaj, w samym centrum miasta, pod ziemię zapadła się koparka!

Operator koparki pojechał na skróty i zanurkował w fontannie

Wszystko zaczęło się od wynajęcia firmy zewnętrznej, która miała zabrać z placu Wileńskiego rośliny z donicami. Operator koparki postanowił skrócić sobie drogę i zamiast jechać główną ulicą zdecydował się przeciąć plac. Zapomniał jednak, że na samym jego środku znajduje się nowa, bo wybudowana w 2018 roku, fontanna (z uwagi na porę roku była wyłączona).

Niestety, płyty nie wytrzymały naporu wielkiej koparki i... zapadły się, a maszyna osunęła się kilkanaście centymetrów niżej całkowicie niszcząc fontannę.

"Chce mi się wyć" komentuje burmistrz Drezdenka

Do sytuacji odniosła się Karolina Piotrowska, Burmistrz Drezdenka. W swoich mediach społecznościowych umieściła zdjęcia z tego wypadku i opatrzyła je wymownym podpisem:

"Chce mi się wyć! Nasza piękna fontanna zniszczona😪 Głupota, brak wyobraźni, bezmyślność...Nie - nie pozazdrościliśmy Łodzi..."

W tej chwili miejsce zostało odpowiednio zabezpieczone, a koparka wyciągnięta. Miasto planuje przystąpić do ekspertyzy i wyceny szkód, by ubiegać się o odszkodowanie.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego?
Operator koparki uwięziony miedzy rogatkami! O krok od tragedii