Gorzów: UE

i

Autor: SG Ile euro trafi do lubuskiego?

Lubuskie: Ile pieniędzy z nowego, unijnego budżetu trafi do regionu? Negocjacje trwają

2021-05-11 17:30

W ostatnich dwóch perspektywach budżetowych do lubuskiego wpłynęło ponad 1,5 mld euro. Na tę chwilę region ma otrzymać 735 mln euro z nowego rozdania. Marszałek województwa liczy, że uda się jeszcze wynegocjować więcej.

735 mln euro już jest, marszałek liczy na więcej. Trwają negocjacje z rządem na temat tego ile pieniędzy z nowego budżetu europejskiego trafi do regionu lubuskiego. Przy okazji święta wspólnoty marszałek odwiedziła Gorzów. Przypomniała- ile środków trafiło do regionu w ostatnich latach. W poprzedniej perspektywie było to 680 mln euro, w obecnej, kończącej się jest to ponad 900 mln euro.

Przed nami nowy budżet, negocjacje jeszcze trwają. Już wiemy, że będzie to 735 mln euro, ale mam nadzieję, że te 25 proc., które rząd zatrzymał do swojej dyspozycji, do negocjacji z nami też do nas trafi. Wtedy będzie to na tym samym poziomie - mówi Elżbieta Polak, marszałek lubuski.

Gorzów: marszałek

i

Autor: SG O środkach unijnych mówiła w Gorzowie marszałek województwa lubuskiego.

Dzięki środkom unijnym w Gorzowie wykonano wiele inwestycji. To choćby przebudowa ul. Sikorskiego, stworzenie ścieżki pieszo-rowerowej nad Wartą, zakup nowych tramwajów, czy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, którego budowa ciągle trwa.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...