Gorzów: Deszczno

i

Autor: deszczno.pl Taki obiekt powstanie w Ulimiu.

Lubuskie: Deszczno, Bledzew i Stare Kurowo utworzą nowe miejsca w żłobkach

2021-03-24 16:47

Nowe miejsca dla najmłodszych dzieci powstaną w podgorzowskich gminach. Samorządy otrzymały dofinansowanie z programu Maluch Plus. Łącznie w całym województwie skorzysta z niego 11 miejscowości, gdzie utworzonych będzie 400 miejsc w żłobkach.

Ponad sto miejsc dla maluchów w żłobkach w podgorzowskich gminach. Samorządy dostały na ich utworzenie prawie 3,5 miliona złotych z programu "Maluch plus". Miejsca pojawią się w Starym Kurowie, Bledzewie i Deszcznie, które w tym roku buduje w Ulimiu przedszkole i żłobek. Dla maluszków będą 72 miejsca.

Przetarg jest rozstrzygnięty, ponad 8 mln zł, a byliśmy przygotowani na 10 mln zł, także poniżej kosztorysu to poszło. Przekazanie placu budowy myślę, że nastąpi już w kwietniu, a termin realizacji to listopad - mówi Tadeusz Koper, sekretarz gminy Deszczno.

Gorzów: luw

i

Autor: SG Podpisanie umowy o dofinansowanie w ramach Malucha plus. Władysław Dajczak, wojewoda lubuski i Małgorzata Musiałowska, wójt gminy Bledzew.

Deszczno otrzymało ponad 2 miliony złotych. To już drugie dofinansowanie dla gminy z Malucha plus. Z kolei Bledzew uczestniczy w programie pierwszy raz.

Nowy żłobek powstanie w budynku po byłej szkole. Mamy już gotowy projekt, bardzo ładny, rodzinny, kolorowy z zagospodarowaniem terenu, placami zabaw i miejscami parkingowymi. Nie możemy się doczekać, kiedy ta placówka powstanie - mówi Małgorzata Musiałowska, wójt gminy.

Żłobek w Nowej Wsi na początek przyjmie 10-cioro dzieci. Na ten cel gmina otrzymała 330 tys. zł. W sumie rządowe pieniądze trafią do 11 lubuskich gmin. Ponad 12 mln zł pozwoli utworzyć 400 miejsc opieki dla dzieci do 3 roku życia.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: