Szpitalne łóżka na wagę złota. Planowe przyjęcia będą odwoływane?

i

Autor: 1662222/pixabay.com Szpitalne łóżka na wagę złota. Planowe przyjęcia będą odwoływane?

Lubuskie: Czy planowe wizyty zostaną odwołane? Tak zaleca NFZ

2020-10-16 22:28

Czy zaplanowane wizyty w szpitalach zostaną odwołane? Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca ograniczenie ich do niezbędnego minimum. Chodzi o planowe przyjęcia np. na operacje czy zabiegi. Jak będzie w Lubuskiem?

NFZ zaleca aby je czasowo zawiesić. Wszystko po to aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala. Zalecenia nie dotyczą jednak pacjentów, którzy leczą się onkologicznie.

Co z pacjentami, którzy mają zaplanowane zabiegi a dany szpital nie może go wykonać?

-Jeżeli pacjent nie może czekać dłużej no to taki zabieg powinien się odbyć. Jeżeli jest taka sytuacja, że dany zabieg miał być wykonany w szpitalu, który całkowicie zaangażowany jest w COVID to wtedy pacjent może się udać do innego szpitala-wyjaśnia Joanna Branicka, rzecznik prasowy lubuskiego NFZ.

Zalecenia nie są jednak obowiązkiem.

-To czy i w jaki sposób wdrożymy je w życie w gorzowskim szpitalu, jest ustalane-powiedziała nam Agnieszka Wiśniewska, rzecznik lecznicy przy Dekerta.

Szpital przy Dekerta

i

Autor: kłw Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Jak podkreśla rzecznik NFZ, ostateczną decyzję o odwołaniu planowego przyjęcia podejmuje lekarz. Należy pamiętać, że są to zalecenia a nie obowiązek. Informację, w którym szpitalu dany zabieg może być wykonany powinien podać szpital. Można także skontaktować się z lubuskim NFZ.

Dramatyczny apel pacjentów szpitala MSWiA w Poznaniu