Gorzów: koronawirus

i

Autor: bodkins18 z Pixabay COVID-19 coraz groźniejszy

Skwierzyna: 50 obywateli Ukrainy na kwarantannie. Trwa zbiórka na ich rzecz

2020-10-15 16:32

Dodatkowa kwarantanna zaskoczyło 50 obywateli Ukrainy, którzy przyjechali pracować w jednej z gorzowskich fabryk. Nie byli na to przygotowani finansowo. Zorganizowano dla nich zbiórkę potrzebnych artykułów.

Pracownicy z Ukrainy na kwarantannie, potrzebują wsparcia. Trwa zbiórka na ich rzecz. 50 osób po przyjeździe do Skwierzyny odbyło 10-dniową kwarantannę dla osób przekraczających granicę. Za nim rozpoczęli pracę w jednej z gorzowskich fabryk przeszli testy na Covid-19. U jednej osoby wynik okazał się dodatni. Cała grupa ponownie trafiła na kwarantannę. Nie byli na to przygotowani finansowo.

- Na profilu facebookowym zaapelowaliśmy o zbiórkę potrzebnych artykułów - mówi Katarzyna Miczał z Punktu Informacji dla Cudzoziemców. - Społeczność bardzo szybko się zorganizowała. Od razu zorganizowała zbiórkę potrzebnych artykułów spożywczych, higienicznych. Co więcej jedna z restauracji ukraińskich zobowiązała się do tego, że codziennie dostarczy ciepły posiłek.

Osoby, które chcą pomóc mogą przynosić potrzebne produkty do restauracji Victoria przy ul. Chrobrego. Chodzi o żywność i podstawowe artykuły higieniczne. Szczegółowe informacje znajdziecie na Facebooku Punktu Informacji dla Cudzoziemców.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?