Lubuskie. 37-latka ranna w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żaganiu

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Dramatyczne chwile

Lubuskie. 37-latka ranna w wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żaganiu

2023-11-10 17:28

- Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żaganiu (Lubuskie) doszło w piątek do zderzenia pociągu z autem osobowym. W wypadku ranna została 37-latka kierująca samochodem. Obsłudze i pasażerom pociągu nic się nie stało – poinformował sierżant sztabowy Arkadiusz Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Do wypadku doszło w piątek około godz. 15, na niestrzeżonym przejeździe na jednym ze skrzyżować w ciągu ul. Konopnickiej w Żaganiu. Nie ma na nim rogatek, a jedynie znak stop i sygnalizacja świetlna. Kierująca oplem wjechała tam przed pociąg osobowy, tzw. szynobus.

- Kierująca oplem 37-latka została ranna i zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze. Jechała sama. Nikt inny nie ucierpiał. Policjanci ustalają dokładny przebieg i przyczynę zdarzenia. Maszynista pociągu był trzeźwy – powiedział Szlachetko.

Jak poinformowały na portalu pasażera PKP PLK, auto osobowe wjechało pod pociąg Polregio relacji Żagań - Zielona Góra Główna. W związku z wypadkiem ruch pociągów został wstrzymany i wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Rzecznik lubuskiej Państwowej Straży Pożarnej, starszy kapitan Arkadiusz Kaniak poinformował, że w akcji ratunkowej brało udział sześć zastępów straży pożarnej. Dodał, że samochód był pchany przez szynobus przez około 200 metrów zanim pociąg zatrzymał się.

- Pociąg uderzył w samochód od strony pasażera. W wyniku uszkodzeń kierująca została zakleszczona. Aby ja uwolnić konieczne było rozcięcie karoserii. Kobieta miała widoczny uraz nogi, była przytomna i świadoma, kiedy strażacy przekazywali ją medykom z pogotowia’ – powiedział Kaniak.

Kim jest wielokrotny gwałciciel i zabójca więziennej psycholog- Artur R.?